Zerdeçalın faydaları nelerdir? Altın süt nasıl hazırlanır?

Annekaz
5 Ocak 2019
Yorum Yok

Zerdeçal ülkemizde de çok bilinen ama çok fazla kullanılmayan baharatlardan. Zerdeçal en çok Hindistan’da  tüketiliyor ve çok seviliyor bir rivayete göre Hindistan’da kanser oranının düşük olmasının sebebi çok fazla zerdeçal tüketilmesi.

ZERDEÇALIN FAYDALARI NELER?

Zerdeçal grip ve nezlede hem bağışıklık sistemini korur hem de hastalık sırasında kolay atlatılmasını sağlar Enfeksiyon söktürücüdür özellikle balgamda faydasını görebilirsiniz. Bağışıklık sistemi güçlendirir Karaciğerde yağlanma sorunu varsa kullanmak fayda sağlar. Hafıza ile ilgili sıkıntılarınız varsa mutlaka kullanmalısınız Özellikle kadınlarda kemik erimesi varsa kuvvetlendirici etkisi vardır. İltihaplara çok iyi gelir Gaz probleminiz varsa mutlaka denemelisiniz. Astım hastaları özellikle altın süt olarak kullanabilir Zerdeçal gelişme çağında çocuklar için faydalıdır Halsizseniz sabahları altın süt denemelisiniz Daha sıkı ve güzel bir cilt için hem maskesi hem de harici tüketilmesi faydalıdır. Hücre yenileyici özelliği ile kansere bile faydalı olduğu söyleniyor..

ALTIN SÜT NASIL HAZIRLANIR FAYDALARI NELER?

Altın süt tarifini iki şekilde hazırlayabilirsiniz hem su ile hem de süt ile hangisi sizin için uygunsa o tarifi uygulayın fayda açısından ikisi de gayet uygun.

Süt ile altın süt tarifi

1 bardak sütü kaynatın içine 1,5 çay kaşığı zerdeçal atıp altını kapatın altın süt içmeye hazır içine bal ekleyebilirsiniz.

Aynı tarifi su ile de hazırlayabilirsiniz içine duruma göre karabiber de eklenebilir. Sıcak olarak tüketilmelidir. Her sabah aç karnına içmek kahve etkisi yapar sizi güne hazırlar ve zinde tutar.

Altın süt içmek dişlerde geçici bir sarılığa neden olabilir. Altın süt karışımını içtikten sonra dişlerinizi fırçalamayı unutmayın.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim