5 milyon Fransız kabız olabilir mi?

diyet rejim
Annekaz
20 Mayıs 2011
6 Yorum

diyet rejim

Tamam tamam pek şık bir başlık olmadığını bilmiyorum ama içimden sormak geldi. Dukan diyetine başlayalı 36 gün oldu bir ay diyelim ve ben bir ay boyunca 4 kilo vermiş olarak bu diyeti bırakıyorum.   Dukan’a çamur atmak gibi bir niyetim yok bu diyetle kesinlikle aç kalmadan 4 kilo verdim diyette aç kalınmıyor ama büyük bir irade istiyor . O iradeyi de hakkıyla gösterdim diş ağrısı çektiğim gün dışında diyetimin bir adım bile dışına çıkmadım lakin bu ‘boşaltım sistemi’ sıkıntısı beni çok bunalttı.

Sebzeli kısımda dahi sıkıntılar devam etti ve artık doktor tavsiyesiyle Dukan’a bir son vermiş bulunuyorum. Hedefimde 8 kilo vermek vardı hedefi bırakmış değilim Dukan bana irademin ne  kadar güçlü olduğunu öğretti çok düşkün olduğum hamur işleri hayatımda artık yok denecek kadar az bu doğrultuda kendi bünyeme uygun sindirim sistemimi de çalıştıracak bir diyet programı ile devam edeceğim.

Diyet yaptığım sürece dürüst olmak gerekirse çok mutsuzdum, pek çok şey kısıtlı olduğu için kendinizi minik bir çember içinde hissediyorsunuz.  Akşam pizza yedim 3 dilim yiyen bünye 1 dilim pizzayla doydu bir mide küçülmesi durumu olmuş diyebilir miyim bilmiyorum o küçülme genişlemeden bu sabah daha çeşitli daha özgür bir beslenme düzenine geçtim herşeyden az az, sık sık düzeni üzerine kurulu.

Dukan Başlama: 14 Nisan 2011 62,2

Dukan Bırakma: 19 Mayıs 2011 58,00

Yeni beslenme düzeni: 20 mayıs 2011 58,2

 

Bunu da seversin  Cuma günü spor programı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. bilge dedi ki:

  ben normalde zaten bağırsaklarımla yeni barıştım daha kronik bağırsak tembelliğim vardı yeni yeni sorunu çözüyoruz.ozaman ben hiç başlamayayım buna.. birdaha o günleri yaşamak istemiyorum :((( okadar kötümü gerçekten kabızlık sorunu ???

  • annekaz dedi ki:

   atak devresi uzarsa fena tabi yapıya göre değişiyordur, yapan arkadaşlar probiyotik yoğurtla sorunu çözdüklerini yazmışlardı.. :)) Seyir devresinde sorun olmuyor:)

 2. bilge dedi ki:

  atak süresine 3 gün bana … ozaman çok sıkıntı olmayacaktır dimi… bide hiç domatestemi yemicez :(((

 3. Purplesse dedi ki:

  Oğlum ilkokul 2. sınıfa başladı. Ben çalışıyorum. sabah yedide etüt merkezine gidiyor. Okulda saat 14-15 arası beslenme saati. Beslenme çantasına neler koyabilirim? Yiyecekler bozulacak diye endişeleniyorum. Teşekkürler…

  • annekaz dedi ki:

   Soğuk sandviç genelde bozulmaz ama mesela domates bu durumda olmaz ya da çiğ salam sosis vs.. sıcak havalar geçene kadar bu tür yiyecekleri çiğ olarak koymayın .. göbek salata uzun süre dayanan bir sebze domatessiz olarak az ton balığı ile salatalık ile sandviç hazırlanabilir pişmiş gıdalar daha uzun dayanır illa salamlı sosisli bir şey hazırlayacaksanız azıcık yağda kızartın derim. Krepler yapabilirsiniz birisine peynir diğerine krem çikolata sürebilirsiniz. Tost olabilir, saklama kaplarında bulgursuz az sulu sebze yemekler. Olabilir mesela karnabahar kızartması gibi..bunun dışında her gün meyve ve ayran önemli ben süt yerine ayranı daha çok öneriyorum en azından sıcaklar geçene kadar ki arada bir çilekli çikolatalı süt çocukları sevindiriyor. Ayrıca jel soğutucular var gece buzlukta bekletip sabah beslenme çantasının içine koyabilirsiniz 6 saat – 8 saat yeyiyecekleri soğuk tutar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim