8 megabite kadar derken!

Annekaz
19 Ekim 2009
Yorum Yok
İşim internet ofisim internet yerim yurdum internet neredeyse 2002 yılından beri bu ortamda çalışıyorum dial up günlerinden bu noktaya gelmek gözlerim yaşartsada sinirden zıplatan durumlarla sık sık karşılaşıyoruz. Mesela şu 8 megabit olayı oo süper geçelim diye bodoslama atladık ama durum pek öyle parlak değilmiş. Geçip bir fark fark edemeyince telefona sarıldık bir süre problem yok diye oyalandık bugün yarın “jet” hızına geçeceğiz diye beklerken internet hızı iyice düştü bilgisayara masum virüscüklere suçu atarken birde speed test yapalım dedik o da ne 418 kb! 8 mb nerde 418 nerde yine bir sürü telefon konuşması en sonunda yerel yetkileler bulundu ve çözüm öneris sunuldu! Port değiştirmek! gidildi potlar kontrol edildi değiştirildi görevli bakmış etmiş olmuyor bize telefon açıldı ” hanfendi santral kaldırmıyor 8 mb bırak ben size 1 açayım ama internetnz gelip gidebilir” dedi. Aman dedik internetn dalgalanmasındansa 418 de kalsın Ocak ayında santrallerin kurulması tamamlanacak o zaman kadar durum bu dedi.
Başka çare yok elbet bekleyeceğiz ama TTNET’in başvuru alırken bağlı bulunan santralin bu yükü kaldırıyor mu kaldırmıyor mu kontrol etmesi lazım. Onların bunu yapması zor bari siz başvuru yaparken sorup sorgulayın…
Bunu da seversin  En başarısız bakanlık
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim