Abant’a Gitmek İçin 5 Neden

Annekaz
1 Mart 2022
Yorum Yok

Bir doğa harikası olan Abant herkesin görmesi gereken yerler arasında yer alır. Abant hem doğası hem de burada yapılacak pek çok aktivitenin olması nedeni ile görülmesi gereken bir yerdir. Abanta gitme nedenleri arasında Abant Gölü yer alır. Muhteşem doğa manzarasına sahip olan bu göl doğal bir oluşum olup gelenleri bol oksijenli havası ile kuşatır. Abanta gitmek için neden arayanlar için Abant Tabiat Parkı oldukça yeterli bir sebep olur. Betonlaşmanın yasaklandığı bu böge aynı zamanda konaklama yerleri açısından da zengindir. Örmece Yaylası ise Abant’a gitmek için kişilere sunulan diğer nedenler arasında yer alır. Engebeli bir araziye sahip olmayan bu yayla sunduğu manzaralar ile ziyaretçileri büyüler. Abant’a gitmek için neden arayanlar için başka bir neden daha sunulacak olursa bu da Akkaya Travertenleri olur. Travertenler sadece Pamukkale’de değil Abant’ta da bulunur. Doğa harikası bir oluşum olan bu yapıt gün batımı izlemek için de harika bir yerdir. At’a binmeyi sevenler için at gezilerinin olması da burayı ziyaret etmek adına diğer bir neden olacaktır.

Abant’ta Yapılacak Aktiviteler

Türkiye’nin en gözde turizm merkezi konumunda olan Abant hem doğası hem de yapılacak aktiviteleri ile ziyaretçileri kendine çeker. Günü birlik gezilerinin de sıklıkla yapıldığı Abant’ta yapılacak en güzel aktivitelerden biri de Abant Gölü kıyısında kahvaltı yapmaktır. Bunun yanı sıra Abant Köy Pazarı’na uğrayarak ziyaretçiler buradan hediyelik eşyalar temin edebilir. Aynı zamanda Abant Gölü yakınlarında bulunan Çepni Yaylası’nda yamaç paraşütü yapılarak Abant’a kuşbakışı bakma imkanı elde edilebilir. Abant Tabiat Parkı’nda bulunan mesire yerlerinde piknik yapılıp doğanın eşsiz güzelliği doyasıya yaşanabilir. Abant bu gibi yapılacak aktivitelerin çokluğu nedeni ile ziyaretçiler tarafından rağbet görür. Burada konaklayarak Abant’ın eşsiz güzelliklere şahit olabilirsiniz. Abant Gölü otelleri bu noktada ziyaretçilerine en iyi hizmet sunarak çalışır.

Bunu da seversin  Her şey dahil sistemde korkunç israf

Abant’ta Konaklayabileceğiniz Otel Konseptleri

Abant Gölü çevresindeki oteller genel olarak farklı konseptler ile hizmet vererek herkesin ihtiyacına uygunluk sağlayacak niteliğe sahiptir. Abant Gölü otelleri fiyatları açısından da oldukça uygun aralıklarda seyredip kişilerin bütçesine uygunluk sağlar. Doğa ile baş başa kalmak isteyenler ziyaretçilerin ve romantik bir tatil geçirmek isteyen kişilerin tercihi Abant Gölü civarındaki oteller olurken, ilçe merkezine konumlanmış otelleri de bulmak mümkündür. Abant Gölü çevresindeki oteller ise doğayla uyum sağlayacak bir nitelikte olup ahşap yapıları ile öne çıkar. Bu otellerin çoğu butik otel konsepti ile müşterilerine hizmet verir. Abant çevresindeki oteller hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz neredekal.com sitesi oteller hakkında detaylı bilgi donanımına sahiptir

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim