Göl Kenarında Huzur Dolu Bir Tatil: Abant

Annekaz
4 Ekim 2021
Yorum Yok

Doğanın içinde kaybolmak denince akla ilk gelen yerlerden birisi Abant olarak karşımıza çıkar. Bolu’ya bağlı olan beldedeki tabiat parkı sene boyunca her mevsim ayrı güzelliğe bürünen muhteşem bir doğaya sahip. Tabiat Parkı’nın merkezi durumunda olan Abant gölü bir heyelan set gölü ve kaynağını aldığı akarsuya doğal bir bent görevi görüyor. Bu gölün hayat verdiği doğa ise görenleri büyüleyen ve içine çeken manzaralara ev sahipliği yapıyor. En büyük iki şehir olan İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında olması da Abant’ı ulaşması kolay ve hızlı bir destinasyon haline getiriyor. Bu nedenle hem haftasonu gezileri hem de daha uzun tatiller için ideal. Gölün çevresinde ve civarında sıralanan Abant otelleri ise, yeşilin kalbinde huzurlu bir konaklama için misafirlerini bekliyor. 

Abant’ta Yapılan Etkinlikler

Abant’ta yapacağınız etkinlikler göl ve çevresindeki orman etrafında şekilleniyor. Eğer fiziksel olarak aktif olmayı sevenlerdenseniz, gölün üzerinde salla gezebilir ya da göl çevresinde bisiklet sürerek keşif yapabilirsiniz. Eğer yürüyüş yapmayı tercih ediyorsanız tabiat parkında bir çok parkur bulunuyor. Bu parkurlarda tek başınıza ya da sevdiklerinizle çok özel anlar geçirebilirsiniz. Eğer sosyalleşmek ve kendiniz gibi doğa dostlarıyla tanışmak istiyorsanız bu parkurlar üzerinde düzenlenen doğa yürüyüşü gruplarına katılabilirsiniz. Doğa fotoğrafçılığı yapıp tabiat parkının ev sahipliği yaptığı bitki türlerini, kuşları ve hayvanları ölümsüzleştirebilir ya da panoramalar çekip manzaraya odaklanabilirsiniz. Hediyelik alışverişleriniz için ise organik ve doğal ürünlerin satıldığı köylü pazarına uğrayabilirsiniz. 

Abant’ta Konaklama Seçenekleri

Abant’ta doğa otellerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Bu otellerden bazıları spa ve fitness olanaklarının gelişmiş olduğu büyük tesisler şeklinde yapılmışken, bazıları da daha sakin ve huzurlu bir konaklama için ideal. Tesisleri kıyaslamak ve fiyat bilgisi edinmek için neredekal.com’un arama özelliğinden faydalanabilirsiniz. Otelleri inceleyebilir, odaların görsellerine göz atabilirsiniz. Eğer tercihinizi Abant butik otellerinden yana yaparsanız, doğayla çok daha fazla iç içe olma şansını yakalayabilirsiniz. Abant’ın atmosferi içinde konaklama yaptığınız otelden doğal ve iyi beslenmiş, ciğerlerinizi temizlemiş ve stresten arınmış bir şekilde ayrılacaksınız.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.