Artvin’de Görmeniz Gereken 5 Doğa Harikası Mekan

Annekaz
4 Ağustos 2022
Yorum Yok

Artvin’de Görmeniz Gereken 5 Doğa Harikası Mekan

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin muhteşem doğası ile bol oksijenli bir havaya sahiptir. Bütün doğa güzellikleri ile görenleri hayrete düşüren Artvin’in her yeri altın kadar değerlidir. Pek çok doğa harikası yere sahip olan Artvin’de görülmesi gereken yerlerden biri Macahel’dir. Türkiye’nin dokunulmamış ormanlık alanlarından biri olan Macahel, Artvin’in Borçka ilçesinde yer alan bölgelerden biridir. Bunun yanı sıra Şavşat Karagöl tam bir doğa harikası olmakla beraber köknar ormanlarının arasında yer alan bir yer. Etrafında pek çok yürüme rotasının bulunduğu bu yer dışında Barhal Çayı’da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Bu çay yüksek dağlarla çevrili olup ziyaretçilerin kano ve rafting yapabileceği yerler arasında yer alır. Bu yerler dışında Artvin’e gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Papart Vadisi ve Mençuna Şelalesi de bulunur.

 

Artvin’de Gezebileceğiniz Tarihi Yerler

Bir doğa harikası olan Artvin doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi mekanları ile de ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı yerler arasında yer alır. Yemyeşil doğası ile gelenleri huzura davet eden Artvin tarihi mekanları ile kişileri büyülemeyi başarır. Tarihi kaleler açısından oldukça yoğun bir il olan Artvin bu alanları ile görülmeye değerdir. Şavşat Kalesi, Gevhernik Kalesi ve Artvin Kalesi bunlardan birkaçı olup kişilerin gezip görmesi adına muhteşem manzaraları ile kendine çeker. Barhal Kilisesi, Gürcü Kilisesi olarak inşa edilen tarihi bir yer olmakla beraber günümüzde camii olarak kullanılmakta olup ibadete ve ziyarete açık bir yerdir. Artvin’in hem doğal hem de tarihi güzellikleri burada birebir yaşamak adına Artvin otelleri bu noktada kişilere tam fonksiyonlu hizmet sağlayıp kişilerin tatillerinin her anında mutlu olabilmelerini hedefler.

 

Artvin’de Konaklama Seçenekleri

Bunu da seversin  Tuvalet kağıdından kaymak, kiremit tozundan sucuk

Doğa tutkunlarının gözde yerlerinden biri olan Artvin çeşitli konaklama seçenekleri ile kullanıcılarına zenginlik sunar. Herkesin gelmeyi tercih ettiği yerler arasında yer alan Artvin, konaklama tesisleri açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmakla beraber hemen hemen her bütçeye uygun fiyat aralıkları ile de ziyaretçi yoğunluğunu artırır. Artvin butik oteller, her şey dahil oteller ; pansiyon, apart tarzı yerler ile yediden yetmişe herkes kendine uygun bir yerde konaklama imkanına sahiptir. Kişilerin Artvin ziyaretlerinden önce kendilerine en uygun konaklama tipini buldukları ve bu işlemi oldukça kısa bir sürede halledebildikleri bir site olan neredekal.com, ayrıcalıklı özellikleri ile kullanıcılarına hizmet sunar. Sizler de kendinize uygun konaklama yerini en kısa sürede bulmak ve detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız hemen neredekal.com’a giriş yapmalısınız.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim