Algida’dan bedava çıkma olasılığı

Annekaz
1 Haziran 2010
Yorum Yok

Haftasonu Annemlerdeydik akşama doğru eve gelmek için otomobilimize doğru giderken yanımızdan bir gelin arabası geçti ve çocukları görünce bi kaç tane zarf attı tabi çocuklar kapıştı boşların dışında bir beş lira ile kara geçtiler çevrede başka çocuklar da olunca hepsine dondurma alın gelin beraber yiyelim dedim :)

5 dakika sonra yaşları ortalama 4 ile 80 arası değişen 10 kişi kaldırıma çöreklenmiş Max’larımızı yiyorduk tabi çocuklar kaç tane “bedava” çıkacak derdindeler, iki kalpli  kaç tane çıktı dersiniz sadece 1 tane :) e tabi hayal kırıklığı. Basit ortalama ile Max’dan bedava işaretli  dondurma çubuğu çıkma olasılığı 10’da 1. Şanslımıyız şanssımıyız orasına siz karar verin artık..

Bu arada yaşını 80 diye attığım ( belki 80’den fazladır) Ganime teyze ilk defa çubuk dondurma yediğini söyledi, o gün fotoğraf makinamı yanıma almadım ya hala pişmanım..

Bunu da seversin  Tığ işi masal..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.