Çocuklar için eşleme oyunu – 1 yaş üstü

Annekaz
3 Haziran 2014
Yorum Yok

Çocuklar 1 yaşından itibaren eşleme oyunları oynayabilirler.. Renkler şekiller derken aylar ilerledikçe sayılar ve küçük ayrıntılara kadar nesneler arasındaki farkları ve benzerlikleri ayırt edebiliyorlar. Bu tür oyunlar çocukların el becerilerini zaten artırır motor becerileri parmaklarını kullanma gibi ayrıntıları nesnelere ve oyuncaklara göre değişiyor bunun için illa paralar ödeyip yüksek bütçeli oyuncaklar yerine evde kendi yaptığınız oyuncaklarla harika sonuçlar elde edebilirsiniz üstelik seçenekleriniz sınırsız.

Bebekler için eşleştirme oyunu nasıl yapılır?

Öncelikle size şekilli cisimler lazım bir birilerinden farklı renk ve şekillerde kurabiye kalıbı, bir silgi, parfüm şişesi kapağı ya da bir oyuncak parçası önemli değil önemli olan çocuğa zarar verecek nesneler olmasın şekiller ve renkleri farklı olsun :)

Her birini kağıda koyun ve etrafından çizin. Kaba taslak şekilleri oluşsun. Nesneleri bir kovaya ya da bir kaba koyun çocuğunuzla beraber şekilleri eşleşen nesneleri birleştirin. Siz kağıdın üzerine uygun şekli koydukça 1 yaş üstü bebeğiniz oyunu anlayacak zamanla tek başına yapacaktır. Her doğru eşleştirmeden sonra alkışı unutmayın. Eşleştirmeleri artık gözü kapalı yapınca başka şekilli ve nesneli kağıtlar verin önce şaşıracaktır ama sonra hemen yapacaktır. Bu bedava oyuncaktan fazlasıdır bu yöntemle hem beraber vakit geçirir hem de başarmanın mutluluk verdiğini öğretebilirsiniz..

 

Bunu da seversin  HeyPungi ile Çocuklarınız Eğlenerek Öğrensin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim