Anne olmanın tek kuralı!

Annekaz
24 Ağustos 2016
Yorum Yok

Anne olmak için uzun bir listeye ihtiyacınız yok hatta doğurmanıza bile gerek yok ama kesinlikle sevgi kadar sabıra ihtiyacınız var. Hem de en sağlamından kocaman bir sabır lazım size! ‘Modern ve teknolojik’ çağımızda bu kavram gitgide bulunması zor erdemlerden birisi haline geldi, anında dönülen mesajlar, çabucak ulaşılan yalan yanlış bilgiler, çalışma hayatının hızı burada çok etkili ve çocuklarımız da sabırsız.

SABIRLI ANNE OLMAK

Sofradan çabucak kalksın, ödevlerini çabucak yapsın, çabucak okumayı söksün, çarpım tablosunu çabucak öğrensin.. böyle yetişen çocuklar var. Anneliğin zorlaştırıldığını düşünüyorum o kadar teknik aletler oyuncaklar her yerden akan bilgiler  tüketen toplum içinde sabrımızı da tüketti, çocuklar sevgi kadar annenin sabrını da hak ediyor.

Biraz yavaşlasak yemek yerken yalan yanlış kaşık tutmasını keyifle izlesek sakince göstersek emin olun o bebek kaşık tutmayı daha keyifli öğrenecektir. Eline kaşığı bile almadan karnı doyurulan 2 yaşında bebekler var ayakkabı bağlamak mesela sabır ister bir kaç kere çocuğun bağcığına basıp düşmesi bile olabilir tahammül etmeli bugünü değil yarınları da düşünmelisiniz .

Sanıyorum unuttuğumuz bir diğer detay da kendimizi çocuğumuzun yerine koymak, ister tek çocuk olsun ister eve  gelen 5. bebek durumun farkında olun bir kaç saniye gözlerinizi kapatın ve kendinizi çocuklarınızın yerine koyun sorunları çözerken acele etmeyin, soğukkanlı olun, sakince düşünmeye çalışın. Hele kriz anlarının ortasındaysanız ve tek başınıza durumun üstesinden gelmek istiyorsanız sabır ve soğukkanlı olmak size gelecek yıllarda inanılmaz artılarla dönecektir.

Çocuklar bebeklik çağında iken sabırlı ve soğukkanlı olabilmek erdem ise ergenlik çağında evliyalık demektir! 3 ergenle baş etmiş ve sağ salim ayakta duran bir anne olarak zaman zaman tecrübelerimi yazıyorum sık sık da annelerle konuşuyorum her şey mükemmel olsun diyen sabırsız anneler kendilerine ve çocuklarına inanılmaz eziyetler ediyorlar. Mutlu anne ve çocuklar için sabır sabır sabır….

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.