Annem geldi eve dram girdi

Annekaz
18 Ocak 2011
5 Yorum
Bu aralar bu haldeyim :)
Annem ( Kayınvalidem) bir süre misafirimiz olacak, hiç bir şeye karışmayan öyle kendi halinde bir kadıncağız, namazını kılıp 5 dakika boş durmamaya bakıyor ya patik örüyor ya bir şeyler dikiyor ya da kitap okuyor mesela bu ara evde akıbetini bilemediğim nasıl baş edeceğimi çözemediğim yünleri önüne yığdım onları yastık ve minder yapmakla meşgul – yippuuuuuu. 
Yalnız annemin öyle bir hobisi var ki ev ahalisi olarak hepimizi bunalımlara gark ediyor, ne kadar yürek buran, göz yaşartan, dramatik entrika dolu dizi varsa seyrediyor. 
Eski bölümü tekrarı özeti hiç fark etmiyor yaprak dökümünü tek bölüm izlememiş ben her gün tekrarları ile kalp damarlarımı sıkıştırıyorum, Annecim Merlin var The Big C var onları izleyelim diyorum,  Öyle bir Geçer Zamanki’den Caroline’a o kadar gıcık olmuş ki ben o gavurları izlemem diyor. 
İzlerken de dizinin kahramanlarını anlatıp beddua yağdırıyor şu gözü kor olasıca Oğuz var ya diye bir başlıyor, Güllü’den çıkıyor..Arka Sıralar’dan bakıyor Arka Sokaklardan çıkıyor..:D Biz bu tür adamın ömrünü kısaltan  dram yüklü dizileri izlememeye çalışırız, akşam eşim anne izleme şunları dese de hem izleyip hemde olayları sanki gerçekmiş gibi algılayıp anlatmaya çalışması görülmeye değer. Velhasıl kabus gibi bir televizyon maceramız başladı .. Bize Geçmiş Olsun :)
Bunu da seversin  Sabaha karşı bayram temizliği
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. Birben dedi ki:

  Geçmiş olsun:)…Benim annem de fena sarar bu tip dizilere, bir ara Parmaklıklar ardında vardı, içim bayılırdı izlerken, annem "bu gerçekleri göz ardı edemezsin" e getirirdi, sosyolog bakış açısıyla…"Hayatın gerçekleri" değil "hayatın gerdikleri" bunlar bence:P…

 2. Birileri anlatsın ( Nergiz ) dedi ki:

  ha ha ha…
  Benin annem ve kayınvelidem de öyle, kayınvalidem bazen çok kızıp sırtından yeleği çıkardığı gibi yapıştırıveriyor televizyon ekranına hahaaaa… Bende caroline sinir oluyorum sarı saçlarını bir dolasam elime diyorum :))

 3. SARI MELEK dedi ki:

  ilginç:) Allah kolaylık versin:)) dramatik dizi izleme mecburiyeti adına tabi.

 4. perimasalim dedi ki:

  Büyüklerimizi anlamak lazım,ununu elemiş eleğini asmış derler ya,öyle işte,O yaşa kdr yapacağını yapmış,şimdi de kendince bunu eğlence edinmiş.Asıl sorun çocukları ilgi beklerken bu dizileri hayatının merkezine oturtan daha genç anneler…

 5. Anne Kaz dedi ki:

  :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim