Bayram Yazısı

Annekaz
29 Eylül 2008
4 Yorum


Memur değilizki bizde Cuma’dan yazıp hadee pazartesi görüşürüz canlarım diyeyim.Arifede çalışıyorum sonra kesik kesik tatiller öyle uzun soluklu bir tatil değil tabiri caizse tıpkı öksürük gibi.

Bayramları çocukken çok severdim Annem nefret ederdi ailenin en büyük gelini olduğu için hali ile kalabalık aile eşrafı önce dedemgile sonra hoop bize ilk gün mümkün değildi oturmak.Sonra bayram öncesi temizlikler tatlı tuttumu tutmadımı  Ayşe’nin kadayıfı Fatma’nın dolması hatta eskiden nerde her evde öyle kaliteli çikolatalar kimde güzel çikolata var değerlendirmeleri.Harçlık almak için gitmeye çabaladığımız sakallı dayım nur içinde yatsın.
Sonra büyüdük 5 sene öncesine kadar bayramın çocuklar için olduğunu düşünüyor tıpkı annem gibi bayramlardan nefret ediyordum.Sonra hayatımızda bir şeyler değişti gidenler oldu gelenler oldu anladımki hayat göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.Oğlumun dünyaya gelişi kızımın ilk adımları ilk okul heyecanları rüya gibi kafamda sadece hatıra, sonra bayramları sevmeye başladım.Çocukluğumdan daha çok seviyorum.Minicik tatilleri doyasıya değerlendiriyorum.Yeni aldığım gömleği ayakkabıyı babamın bana aldığı kırmızı rugan ayakkabı kadar seviyorum..
Derler ya eski bayramların tadı yok yalan.. insanlarda o heyecan yok bayrama çocuk gibi sarılma yok..pastaneden alınan glikozlu baklavalar daha kötüsü çıkılan tatiller var..Ben her şeye Herkese rağmen bayramları çok seviyorum Küçüklerin gözlerinden Büyüklerimin ellerinden öpüyorum Bayramınız Kutlu Olsun..
Bunu da seversin  En güçlü yağ sökücü
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Rüzgar dedi ki:

  İyi bayramlar AnneKaz, sevgiler.

 2. Cocukla Cocuk dedi ki:

  bayramları biz de seviyor ve ailemizle birlikte geçirmeye çalışıyoruz. Aile bir çok ile yayılınca uzun tatillerde iyi bir fırsat oluyor.
  İyi Bayramlar diliyoruz.

 3. GeCe dedi ki:

  Ben bayramları hep sevdim ve seveceğim. Güzel bayramlar dilerim.

 4. KelebekGibi dedi ki:

  Iyi bayramlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim