Araba park etme oyunu ile matematik alıştırması

Annekaz
1 Nisan 2014
Yorum Yok

3a9e14076c20e2f0deb9c2963fa7c863

Özellikle erkek çocuklar için harika bir eğitici oyun tavsiye edeceğim size. Bu harika yöntemle hem çocuğunuz sesiz sedasız bir şekilde vakit geçirecek hem de eğitici bir aktivite yapmış olacak bu da size nefes almanız için biraz zaman tanır. Tabi oyunun ilk başlarında ona yardım etmeniz ve oyunu kavratmanız gerekiyor. İhtiyacınız olan şeyler boş bir karton kutu, Kasabınızdan tavuk paketlemede kullanılan temiz kartonlardan isteyebilirsiniz. Bu eğitici oyun için harika olurlar. Kartonu fotoğraftaki gibi kesin bir giriş kapısı açın ve arabaların büyüklüklerine göre park yeri işaretleri yapın. Park yerlerine numara ve ya harf verin. Aynı şekilde numara ya da harfleri arabaların üzerine yapıştırın. Şimdi çocuğunuzun yapması gereken numara ve ya harfleri yerlerine yerleştirmek. Arık bunu nasıl yapar o sizinle çocuğunuz arasında :)

Bu oyun ile 2 yaşından itibaren eşleştirme kavramını öğrenecek harf ve rakamlara aşinalığı olacaktır. Ayrıca arabalardan korkan çocuklar için iyi bir oyun olabilir. Bazı çocuklar arabalardan korkar ve bindikleri zaman çığlık çığlığa bağırırlar bu şekilde bir oyunla küçük arabaların sevimli ve eğlenceli olabileceği ön kavramı kafada gelişir.

Bu oyun sadece erkek çocukları için değildir. Yazının başında erkekler dememin nedeni onların arabaları çok sevmesi :)  Bunu unutmayın arabalar değilde balıklar bile kullanılabilir bu sizin hayal gücünüze kalmış Çocuklarını seven anneler onlarla kaliteli vakit geçirirler ve onların 3 yaş öncesi evde eğitim kavram ve motor gelişmelerinde büyük katkı sağlarlar…

Kaynak

Bunu da seversin  Okul Öncesi eğitim oyunu: bana hikaye anlat
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim