Kapak eşleştirme oyunu – çocuklar için eğitici oyun

Annekaz
3 Temmuz 2014
Yorum Yok

Kapak eşleştirme oyunu evdeki boş şişe kozmetik vs ile çocuklarınızı eğitici faaliyetler sunabileceğinizin kanıtı. Kapak eşleştirme oyunu öncelikle okul öncesi çocuklar için 1,5  2 yaşından itibaren başlanarak yapılabilir. Yöntem çok basittir evdeki kapaklı kozmetikleri minik şişleri vs iyice temizliyor ve kuruluyorsunuz. Her zaman ki göstererek önce kendiniz yapın. Sonra beraber yapın sonra bırakın o yapsın çok küçük çocuklarda küçük kapakları ağızlarına alma burunlarına sokma olabilir burada dikkat.

Oyunun nasıl oynandığını anlayınca kapakları ve şişeleri eşleştirerek dizin kendisinin yapmasını isteyin sonra farklı eşleştirmeler yaparak şaşırtın en sonunda bir kasenin içine koyup hangi şişeye hangi kapak takılacak bulmasını isteyin.

Bu çalışma ile çocukların karar mekanizması gelişir, doğru karar verdiğini bilir ve başarıyı görür. Kapak eşleştirme oyunu ile uyumlu cisimleri kavrayabilir her zamanki gibi el kasları için harika  bir çalışmadır. Renkli şişeler her zaman daha çok ilgilerini çeker. Değişik şişelerle ve değişik kapaklarla her zaman oyun yenilenir ama büyüdüğü zaman sıkıcı olur ve yeni hedeflerin daha karmaşık problemlerin peşine düşer.

kapak-eslestirme

Fotoğraf: homelearningfrombirth.blogspot.com.tr/ den alınmıştır.

Bunu da seversin  Cırt cırtlı okul öncesi eğitim çubuğu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim