Hareketli çocuklara lazer oyunu

Annekaz
21 Mayıs 2012
Yorum Yok

Çocuklar için evde yapılabilecek harika bir aktivite hele hiperaktif çocuklar için çok eğlenceli bir oyun olacağını düşünüyorum, bu şekilde enerjileri kontrolü bir şekilde harcayabilirler.

Hani şu filmlerde olur ya kırmızı lazer ışıkları kahramanımız o lazer ışıklarından altından üstünden geçer..hah bu da onun ipli olanı. Tabi oyuna başlamadan önce çocuğun yaşına göre güzel bir hikaye anlatmalı ve lazer oyununu ilk siz oynamalısınız. İplere değmemesi gerektiği gibi ayrıntıları diğer turlara saklayabilirsiniz ilerde her ipe dokunduğunda elinize sesli bir oyuncak alarak uyarı sesi çıkartabilirsiniz.

Bu ipli lazer oyununu çocuğunuza değişik şekillerde sunabilirsiniz. Mesela süper kahraman olur ve hedefin diğer ucundaki mesela  bir oyuncağı kurtarır, ya da hedefte küçük bir hediye olabilir. Fotoğraf pinteresten fikir güzel eminin çocuklar da çok sevecektir

 

Bunu da seversin  6 aylık bebek aldırılır mı?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim