Astarlı bebek battaniyesi

Annekaz
4 Aralık 2012
1 Yorum

Minik bebekler için hem pamuklu hemde yün mümkünse el örgüsü bir battaniye alınır ve ya örülür. Ben el örgüsü yün bir battaniyeden yana olmuşumdur hep fakat yeni doğan bir bebek için pamuklu astarlı bir örgü battaniye sanıyorum en iyisi.

Pamuklu terletmez kolay hava alır ve yıkanması kolay bir kumaştır bebek battaniyeleri için çok uygundur zaten özellikle yeni doğan bebekler için battaniyeler ve kıyafetler yüzde yüz yünden yapılıyor.

Yeni doğacak bebeği için yünün sıcaklığından vazgeçmeyecek anneler için bu astarlı bebek battaniyesi çok uygun ister kendiniz örün isterseniz örülmüş satın alın astarı kendiniz geçirebilirsiniz.

Yıkanmış pamuklu bir kumaş battaniye ölçüsünde kesilir, battaniye teğellenip gizli dikişle kenarları kıvrılarak dikilir. Dikiş konusunda acemiyseniz yardım alabilirsiniz..Örgü şapkası ile beraber bu bebek battaniyesi tam kışın doğacak bebekler için :)

 

Bunu da seversin  Kediye işkence yapmak bir erkeğe ne katar?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. yıldız dedi ki:

    battaniye ördüm nasıl astarlarım diye gezinirken buldum. astarlamayı nasıl yapıcam halen anlamadım:). çokda güzel duruyır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim