Bebek battaniyesi yapılışı

Annekaz
12 Mayıs 2014
1 Yorum

Yeni bebebeği olacaklar bebek bekleyenler için hazırlıklar çok önceden başlar. Hele bebeğin cinsiyeti belli olduğunda anneanne babaanne başlar örgü örmeye, kazak patik yapmaya.. Hele gelen bebek aileler için bir ilkse o zaman daha bir hevesle örülür örgüler.

Kazaklar, patikler çeşit çeşit yelekler ordan burdan örnek çalmalar her şey tadındadır. Ama örgü ve patiklerin yanında bıkmadan usanmadan battaniye örenler, çeşit çeşit battaniye işleyenler de vardır.Her şey dünyaya gelecek olan minik bebek için en iyisi, en yumuşak en güzel en havalısını yapmak içindir.

Ailemize yeni katılacak olan bebek için de kızkardeşim bıkmadan usanmadan tunus işi denilen tek şişle kareli bir motif uyguladı. Çok basit ve kolay bir iş. Üzerine de rokoko ile gül yaptı. Arkasına polardan astar dikip kenarını tığladı ve sonunda ortaya sıcacık, sevgi ile ilmeklenmiş bir bebek battaniyesi çıktı..

Bunu da seversin  Atkılarda yaprak modası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. berfin dedi ki:

    yenim olucak ona hediye yapmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim