Ayakkabı Cupcake

Annekaz
29 Ekim 2013
Yorum Yok

Ayakkabı cupcakeler gerçekten çok sevimli görünüyor. Yüksek topuklu cupcakelerin her parçası yenebilir özellikle bekarlığa veda partilerinde genç kız doğum günlerinde tercih edilebilecek bir cupcake çeşidi.

Yapımı zor değil ama kek, çikolata, ganaj, sıvama bazı yerlerde şeker hamuru tecrübesi mutlaka lazım. İşte Ayakkabı Cupcakelerin yapım aşaması..

Önce cupcakeler pişiriliyor burası ayakkabının burun kısmı üzerine istenen renkte çikolatayla sıvanıyor ya da krema ile kaplanıp  renkli şekere bandırılıyor. Ayakkabının orta kısmı için bisküvi kesilip aynı şekilde çikolata ve krema ve şekerlemeyle kaplanıyor. Rulo gofret topuk olmak için kesilip ayakkabının tabanına bir parça çikolata ile yapıştırılıyor daha sonra işin eğlenceli kısmı süsleme ayrıntıları başlıyor. Boncuk çikolatalar, bonibonlar yenebilir simler artık ne istenirse..Diğer yapım ayrıntıları burada

Bunu da seversin  Tek kek kalıbında 3 çeşit kek!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.