Anneler Günü çiçek çikolata buketleri

Annekaz
7 Mayıs 2014
Yorum Yok

Anneler günü için hediyesi  arıyor ve o kadar çok hediye fikri arasında karar vermekte zorlanıyorsanız annenize hem çok ekonomik hem de çok şık çiçekli çikolata buketleri hediye edebilirsiniz. Hem yapması çok kolay hem de çok gösterişli olan bu çiçek buketleri yapması inanın çok kolay işte size annelerin bayılacağı hem lezzetli hem de sevgi dolu çiçek çikolata buketleri nasıl yapılıyor?

Ayrıca bakınız Anneler Günü İçin ilginç hediye fikirleri

anneler günü çikolata buketleri

 

Cupcake kağıtları ile yapılan çiçek ve çikolata buketler.. yapmak için büyük cupcake kağıtlarına ( burada kahve filtresi kullanılmış ama cupcake kağıdı da olur) bol sulu boya ile renklendirdiğiniz suya fotoğraftaki gibi batırın kurutun. Kağıtları tek tek ayırın fotoğraftaki gibi arkasından öne doğru büzün. Üstü üste 3 – 4 tanesini ortalarına silikon sıkarak yapıştırın. Paketli çikolataya da çok az silikon sıkıp merkezine yapıştırın. Arkasından çöp şişle tutyurup yine silikom kullanabilirsiniz. Harika  bir buket yapabilirsiniz.

anneler-gunu-cicek-cikolata-buketiKaynak: www.craftingintherain.com

12

Burada ise çikolatalardan harika laleler yapılmış, Krepon kağıtları çöp şiş ve çikolatalar lazım yapıştırıcı olarak bant kullanabilirsiniz. Önce çikolataları naylona sarmanı gerek 3 adet çikolatayı sarın şişe geçirin sıkıca paketleyin Atrafına renkli krepon kağıdı sarıp fotoğraflardaki gibi laleleri hazırlayın.Saksıya çiçekleri tanzim ederek Anneler günü için annenize harika bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kaynak: thehappierhomemaker.com

2

Bu son çiçek leylak buketi pembe leylaklar Anneler Günü için harika bir hediye fikri ama yapması biraz daha zor..Ayrıntıları adım adım fotoğraflarla göstermeye çalıştım.

anneler günü cikolata cicek1

Önce size kağıt laleler için kalıp lazım. lale pdf buradan indirebilirsiniz. Renkli kağıtlara çizin ve kesin. Çikolataları Fotoğrafta olduğu gibi şişe geçirin ve naylonla paketleyip bantlayın…

Kestiğiniz lale kalıplarını yukarı doğru katlayıp çikolata paketlediğiniz şişlere geçirin

anneler günü çikolata buket1

Renkli bantlarla sararak lale yapraklarını çöp şişe tutturun. İşte anneler günü hediyeniz hazır.. 
annelar gunu3

Bunu da seversin  Çene ameliyatı öncesi ve sonrası

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim