Banyodaki Alanları Daha Verimli Kullanmak Adına Yapabileceğiniz Minik Dekorasyon Dokunuşları

Annekaz
29 Aralık 2021
Yorum Yok

Banyodaki alanları işlevsel bir şekilde kullanabilmek için ufak ama etkileyici dokunuşlardan yararlanabilirsiniz. Küçük alanlarda küçük dokunuşlar ile büyük farklılıklar yaratarak ferah ve şık banyolar oluşturmaya başlayabilirsiniz. 

Kapı Üstleri

Banyolardaki kapıların üzerinde kapı ile tavan arasında boş kalan bir duvar yer alır. Kapının üzerine orantılı ölçülerde ufak bir raf entegre ederek bu boşluğa eşyalarınızı koyabilirsiniz. Havluları buraya dizerek alandan tasarruf elde edebilir, dekoratif kutular ile küçük malzemeleri de bu alana yerleştirebilirsiniz. 

Duvarlar

Makyaj malzemeleri için ayrı bir dolap veya çekmece ayırmak yerine boş duvarlardan yararlanabilirsiniz. İdeal ölçülerde metal levhayı istediğiniz desendeki ve renkteki şekilde kullanabilirsiniz. Bu tür duvarlara koyabileceğiniz levhaları süsleyerek kozmetik eşyalarınızın üzerinde durmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle hem ek alan yaratabilir hem de sürekli ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz. 

Dolaplar

Dolap içlerine ufak raflar yaptırabilir veya raflı olan dolapları tercih edebilirsiniz. Dolapların içini olabildiğince verimli şekilde kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Örneğin, havlularınızı katlayarak kaldırmak yerine rulo yaparak kaldırırsanız havlular daha az yer kaplayacaktır. Dolap içlerinin düzeni ne kadar iyi olursa kullanım için o kadar işlevsel özellik sunar.

Dolaplı Aynalar

Ufak banyoya sahipseniz satın alacağınız ürünlerde dekorasyonun yanında işlevselliğe de büyük bir özen göstermelisiniz. Banyoda yararlanabileceğiniz özel aynaların dolaplı olmaları ufak eşyalarınız için ek depolama alanı anlamına gelir. Bu sayede eşyalarınızın güvenilir şekilde muhafaza edilebilmesini de sağlayabilirsiniz. 

Elektronik Aletler 

Banyoda sık sık kullanılan saç kurutma makinesi, saç maşası ve tıraş makinesi gibi elektronik aletleri kullandıktan sonra duvara asabilirsiniz. Bunun için ufak bir metal kutuya ihtiyacınız olacaktır. Burada önemli olan nokta ise sıcaklığını dikkate alarak asma işlemini gerçekleştirmeniz asılacak alanın ısıya dayanıklı metal olmasıdır. 

Bunu da seversin  İlk Defa Eve Çıkanlar için Ev Gereçleri Listesi

Ufak Sepetler

Ufak boyutlu fazla yer kaplamayan sepetleri kirli kıyafetlerinizi muhafaza edebilmek için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür sepetleri ufak tefek eşyalarınızı muhafaza edebilmek ve dekorasyon stilinize işlevsellik kazandırabilmek için tercih edebilirsiniz. Banyo mobilyaları için gerekli alana sahipseniz bu tür özelliklere sahip olan özel aksesuarları da seçebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.