Barbi Bebek pastası yapımı

Annekaz
17 Ocak 2014
2 Yorum

 

Barbi Bebek Şeklinde pasta yapmak çok kolay, maksat kızınızı sevindirmekse ve pastayı kendiniz yapmak istiyorsanız hem ekonomik hem de kolay yoldan çabucak bir Barbi bebek pastası yapabilirsiniz. Ben bu pastayı yeğenime yaptım iki kızın aynı doğum günü partisi olunca teyzelerinden Barbie Bebek pastası istediler eh yapmamak olmazdı. Daha önce tamamen krema kaplı bir Barbi bebek pastası yapmıştım fakat ne hikmetse yayınlamamışım bu sefer marşmelovdan şeker hamurlu bir pasta yaptım ben şeker hamurunu sevmiyorum.

Böyle bir Barbi bebek pastasında etek kısmı için kalın bir tabaka kullanmak lazım benimki biraz ince kaçtı :) Tavsiyem her zaman kremadan yana ama marşmelovdan şeker hamuru ile kaplı da yapabilirsiniz tabi daha pürüzsüz kumaşsı bir yapı için şeker hamurunu biraz daha kalın açabilirsiniz.

Gelelim Barbi bebek Pastanın tarifine..

Not: Tepsi dibindeki marşmelovdan gülleri burada anlatmıştım..


öncelikle ben hazır pandispanya kullandım. Bim’da satılanlardan 3 paket, 2 paket pasta krema harcı ve 1 paket krem şanti. Yani her şey hazır Dış kaplama için iki paket marşmelov , malzemeleri hazırlamak için süt, ve 1 paket pudra şekeri ve biraz nişasta.

 

Uygun büyüklükte bir tepsiye pastanı tabanının ilk katını koyun altına kağıt parçaları koyun ki işiniz bitince tepsi kenarları tertemiz olsun. Tarifine göre hazırladığınız pasta kremasının bir kısmını kekin içine yayın arzuya göre burada meyve veya çikolata parçaları kullanabilirsiniz. Diğer katları da bu şekilde aralara krema sürerek kat kat yapın ve 6 pandispanya katını tamamlayın. Pastada kullanacağınız barbi bebeği yıkayıp kurulayın ya da alt tarafını strech filmle sarın. Pastanın en ortasına sokun fotoğraflarda gördüğünüz gibi pastanın kabarık etek formunu alması için yukardan aşağı doğru traşlanması lazım bu şekli eteğe verip kalan parçaları krema yardımıyla bele kadar olan etek kısmı için kullanın. Bu şekilde vaktiniz varsa bir sat kadar bekletin. Daha sonra dışına bir kat krem şanti kaplayıp dolaba koyun ve sabaha kadar bekletin ( benim vaktim yoktu bekletemedim ) sabah kekinizi çıkartın ve bir kat daha krema sürüp kenarda bekletin. Şimdi sıra marşmelovdan şeker hamurunda.

Bunu da seversin  Diyet sebzeli mantı - brokoli mantısı

 

Maşmelov şeker Hamuru tarifi: 2 paket marşmelovun ben pembelerini kullandım siz ister beyazı isterseniz beyaza ekleyeceğiniz gıda boyası ile arzu ettiğiniz renkleri yapabilirsiniz. Şeker hamurunu hafif yağladığınız porselen ya da cam bir kaba koyup mikrodalgada yüksek ısıda 10 saniye tutun ve çıkarın bir kaşık yardımıyla karıştırın pudra şekeri serilmiş bir zemine boşaltın ve yoğura yoğura koyulaştırın burada pudra şekeri ve nişasta kullanabilirsiniz. Sert bir hamur olmalı bekletmeden açın ve bebek pastanın üzerini kaplayın. Bundan sonrası artık size kalmış istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Barbi bebeğin üst bedeni için artan şeker hamurundan moda anlayışınıza ve becerinize göre kıyafet tasarlayabilirsiniz.. Mesela bizim gibi bir kolye ve fiyonklar yapabilirsiniz çünkü en kolay onlar :)

Not: Şeker hamurunu kesmek için makas oldukça pratik bir yöntemdir. Kolyesi için minik şeker hamurlarını yuvarlayıp iğneyle bir ipe dizdim. elindeki sihirli değnek içinse kürdan kullandım..

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. ayşegül dedi ki:

    Çok güzel olmuş.. Bravo doğrusu :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim