Baş aşağı domates

Annekaz
11 Ağustos 2009
4 Yorum

Dar alan kısa paslaşmalardan şikayetçi olan organik tutkunları için oldukça ilginç bir fotoğraf.Domates sebze yetiştirmede hem çekirgelik hem de guruluk makamıdır. Domates tohumu edinip yetiştirirsiniz yeşeren kızaran domatesleri heyecanla takip eder tam anlamıyla olmasını sabırsızlıkla beklersiniz. Ve o muhteşem an gelir koparır büyük ihtimal sabah kahvaltısında özenle servis eder yerken organikti bahçeydi anlatır durursunuz.. Varsa gelenlere servis eder üstüne basa basa bahçe diyebilirsiniz en olmadı blogunuzda yayınlarsınız..

Yaşanacak alanlar azaldıkça ekilecek toprak daraldıkça tarımda yeni yeni arayışlara geçiliyor profesyonel yatırımlarda topraksız üretim denemeleri yapılırken ev bahçe tipi mini üretimlerde pratik yöntemler deneyimlerle ortaya çıkıyor.

Tıpkı buradakigibi Baş aşağı üretilen domatesler hem yerden hem de sulamadan kar edip börtü böcektende bir nevi korunur hale getirilen domatesler çok güzel görünüyor. Yazıya göre yeşil biber, çilek ve kabak üretimide bu şekilde yapılabilirmiş..

 

Bunu da seversin  Çerezlik kase boyadım..
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. gulen ERBASLI dedi ki:

  hos gorunuyo burda seralarda yetıstırılıyo.bız bahcemızde denedık fakat toprage deger degmez curuyo domates denemek lazım…

 2. gulen ERBASLI dedi ki:

  hos gorunuyo burda seralarda yetıstırılıyo.bız bahcemızde denedık fakat toprage deger degmez curuyo domates denemek lazım…

 3. Pratik Anne dedi ki:

  Super. Bu aletin ev icin olanlarini kisin iceride domates yetistirmek icin satiyorlar. http://www.skymall.com/shopping/detail.htm?pid=102015486&c= Cilek icin yapilbiliyorsa elecek sene deneyeyim. Kusla biz toplamadan yemezlerse tabi.

 4. onbasi dedi ki:

  Merhabalar,
  http://www.bendeisitiyorum.com 'da
  Baş aşağı domates saksısı günün fırsatı kategorisinde,
  ben 9 adet sipariş ettim ve tek kargo bedeli ödüyorum,
  artık bahçeye giren kedi köpekler domatesleri kirletemiyecekler çardağımın hemen yana bir yer yapacağım ve artık organik domates giyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim