Domatesin kabuğu nasıl soyulur?

Annekaz
20 Eylül 2013
Yorum Yok

Domates kabuğu soymanın en pratik yolları nelerdir? Kışlık hazırlıklar için domates nasıl hazırlanır? Kışlık bir şeyler hazırlıyorsanız içinde mutlaka domates vardır. Domates kolay saklanan bir sebze ister dondurursunuz isterseniz pişirip konserve kavanozlarında saklarsınız ama o kadar domatesi tek tek elde soymak eziyettir.domates kabuğu soyma Domates kabuğu soymanın en kolay yolu ise suda kısa süre haşlamaktır..Yok eğer sadece bir kaç tane domatesiniz varsa  domatesin sap kısmına bir çatal sokup bir kaç saniye ocak üzerine aleve  tutmaktır.

Çok miktarda domatesin kabuğunu soymak için en güzel yöntem haşlamaktır büyük bir tencereye su koyun  domatesleri yıkayın sap kısımlarını çıkarın popo kısmına bir çarpı çizin ve kaynayan suya atın bu şekilde tüm tencere dolana kadar devam edebilirsiniz soymaya hazır olan domatesler çizik yerlerinden sıyrılmaya başlayacaktır soğuk su dolu bir kaba alın ve soyun hepsi bu kadar.

Eğer bıçakla soymuşsanız domates kabuklarını salça haline getirebilirsiniz.  Bakınız domates kabuklarından salça

domates kabuğu nasıl soyulur

Domates kabuğu nasıl soyulur domates kabuğu soymanın pratik yolu domates kabuğundan salça,kışlık hazırlıklar domates kabuğu nasıl değerlendirilir domates kabuğu kolay soyma yolu

 

Bunu da seversin  Dilim dilim pasta karpuz
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim