Bayram öncesi akrabalarınızı bulun

Annekaz
2 Aralık 2008
8 Yorum

Akrabalarınızı bulmaya ihtiyacınız var mı bilmiyorum ama çok güzel bir program yapılmış.T.C Kimlik numaranızı giriyorsunuz ve size 100 kişilik akraba listenizi çıkartıyor. Çok eski hatta Yüz yıllık akrabalarınızı bulabildiğiniz çok ilginç bir program.
Test ettik ınının ınınları, unuttuğunuz isimler, büyük büyük halalar, teyzeler çıktı tanımadıklarımızda var elbette.. 1856 doğumlu Maviş diye soyadsız birine ulaştık bilmiyoruz kim ama ismi çok hoşumuza gitti, nur içinde yatsın..156 yıllık kayıt bu rekor kaç acaba diye merak ediyorum.. Bu minik bir programı Buradan yükleyebilirsiniz o olmadı bir de buradan. deneyin
(Link bazen çalışmıyordu bende başka sitelere upload ettim..) programı yazanlar ve program hakkında ayrıntılı bilgi devamında..Üniversite öğrencisi iki genç tarafından geliştirilen ‘Akraba Bulma Programı’ ile 1923 yılından bu yana varlığından haberdar olamadığımız akrabalara ulaşmanın mümkün olduğu belirtildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Elektrik Elektronik öğrencisi Buğra Ayan ve Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik öğrencisi Said Saraçoğlu tarafından geliştirilen Akraba Bulma Programı ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri yaşayan tüm akrabalara ulaşılabiliniyor. Sistem şöyle çalışıyor:

İlk olarak programı indiriyorsunuz. Daha sonra TC Kimlik numaranızı yazıyorsunuz ve güvenlik kodunu doğru girerek ‘sorgula’ butonuna basıyorsunuz.

50. sırada sizin TC Kimlik numaranız olmak üzere toplam 100 TC kimlik no üretiyor. Daha sonra bulunan TC Kimlik Numaraları alt taraftaki T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası üzerinden sorgulayabiliyorsunuz. Sistemin kullanımı tamamen ücretsiz ve herhangi bir üyelik istemiyor.

Bunu da seversin  Magnet oyuncak
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (8)
 1. PERİLİ KÖŞK dedi ki:

  tam yüklüyordum son anda vazgeçtim,tc numaraları olumsuz olarak kullanılabilir mi acaba ?…
  sonuçta bilmediğimiz bir yerlere kayıtlanmıyor mu bu işlemi yaparken…
  çokta merak etmiştim ama :(

 2. Anne Kaz dedi ki:

  tc kimlik no zaten ele geçirilmesi çok zor bi numara değil.programı yazan karadenizli üniversite öğrencisi bi genç ben facebıoktan falan tanıyorum. burada haberi çıkmış ama tabiki sizin bileceğiniz iş yine de :)) http://yenisafak.com.tr/Bilisim/?t=02.12.2008&c=10&i=153837

 3. KelebekGibi dedi ki:

  Gercekten ilginc!
  MErak ettim dogrusu:)
  Bende yukaridaki arkadas gibi olumsuz seyler düsündüm ama ilk önce, internete güvende olmuyor iste. Tabiki isteyen yapar, belki denerim :P

 4. nrh dedi ki:

  Verdiğiniz linki açamadım :((hata veriyor.

 5. Anne Kaz dedi ki:

  rapide attım bende de açmıyordu şimdi rapidden indirebilirsiniz..

 6. nrh dedi ki:

  Böylede açmıyor:(( rapid error vermiş bana mı yapıyor bu inadı dersiniz.

 7. tuğba dedi ki:

  sÜPERMİŞ BU ANNE KAZ AMA ÇIKANLARIN ÇOĞU GERÇEKTEN BENİM AKRABAM MI ANLAYAMADIM .ŞÖYLE Kİ YAŞADIĞIM YERDEN TANIDIĞIM AMA KARBA OLMADIĞIM KİŞİLERDE AKRABA ÇIKTI:))YADA AKRABAMMI ??

  SEVGİLER

 8. ANNECİK dedi ki:

  yaa evet bende bugün bir yerde okudum ama güvenilirmi acaba? önce dosya yüklememiz gerekiyormuş..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.