Çocuklar ve güvenli internet

Annekaz
11 Kasım 2007
Yorum Yok

Son yılların en önemli problemi çocukları internet dünyasının zararlılarından korumak! Çocukları bilgisayarla baş başa bırakırken internetle ve koskoca dünya ile yalnız bıraktığınızı unutmayın.Çocukları kısıtlamak bu konuda çok zor ama yükleyeceğiniz bir kaç program ile hem zararlı sitelere girmesini önler hemde ne yaptığını, hangi siteleri gezdiğini ,kimlerle neler yazıştığını kolayca görebilirsiniz.

Öncelikle bilgisayarınıza bir virüs programı olmazsa olmaz benim önerim Kaspersky,ama benim bilgisayarım biraz daha eski kapasitesi daha düşük diyorsanız ücretsiz ücretli pek çok program var.Ad aware hemen hemen bütün sistemlerde çalışabilen bir trojan ve spy tarayıcısıdır.Boyundan büyük iler becerir.

ttnet yeni bir aile filtresi sundu.Denemedim ama anladığım kadarıyla yeterli bir program buradan indirebilirsiniz.

Gelelim casus programlara öncelikle çocuğunuzun güvenliğini düşünün her türlü önleminizi aldıktan sonra bu türlü programlara başvurun.bilgisayarı çok kişi kullanıyorsa başkalarının özel hayatına saygı duyun.Çocuğunuz saatlerce bilgisayar başında oturuyor ve ne yaptığını bilmiyorsanız,davranışları değiştiyse ve gitikce a sosyal oluyorsa konuşmayı deneyin,beraber onunda hoşlanacağı bir şeyler yapın.Spor ve sosyal aktivitelere katılmasını destekleyin evden dışarı çıkamasanız bile yaşına ve cinsiyetine göre yapılabilecek pek çok aktivite bulabilirsiniz.

Ayrıca maddi durumunuz ne olursa olsun çocuğu teknolojiye boğmayın mesela oğlum 13 yaşında ve odasında bilgisayar yok bu uzun bir süre böyle olacak.Çocuğun tek başına bilgisayarla bırakmanın çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum ,ipod yada cep telefonuda almadım.Gereksiz buluyorum dersten kalan zamanlarında bilgisayar başında vakit geçirmesindense dışarıda top peşinde koşmasını tercih ederim.öncelikle bunları hatırlatayım dedim

Dediğim gibi son çare casus programsa şu programı öneririm kullanması çok kolay ve fark edilmesi zordur.Girilen siteler ve ne kadar kalındığı,ekran görüntüleri ve yazılı rapor olarak görebilirsiniz.

Bu programdan sonra msn şifrelerinde hakim olacaksınız .MSN8,1 PLUS da izlemek çok daha kolay eğer aksi bir ayarlama yapılmamışsa belgelerim.msn chat log adlı dosyada yazışmaları görebilirsiniz.

Bunu da seversin  Online toplama çıkarma çarpma alıştırmaları

Çocuğunuz sizi değil siz çocuğunuzu yönlendirin klavyeyi kumandayı ipleri eline vermeyin.galiba en önemlisi bu ….

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.