Bebek Salıncağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Annekaz
29 Mart 2022
Yorum Yok

Bebeklerin keyifle vakit geçirmelerine, uyumalarına destek olan, anne-babalarınsa biraz olsun dinlenmesine olanak tanıyan bebek salıncağı ve ana kucağı, birbirinden farklı tasarımlarla satışa sunuluyor. Peki, onlarca çeşit bebek salıncağı arasından bebeğiniz için en kaliteli, en konforlu ürünü seçmek için nelere dikkat etmelisiniz? Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. 

İlk Adım Konfor 

Minik bebeğiniz, özellikle ilk aylarda, tek başına oturup yaslanamadığı dönemlerde, desteklenmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle baş, boyun ve gövde desteği uygun şekilde tasarlanmış, mümkünse ortopedik bir oturma pedine sahip bebek salıncağı ya da ana kucağı modellerini tercih edebilirsiniz. Daha konforlu bir kullanım için sırt kısmı oturma ya da uyuma pozisyonlarına göre ayarlanabilen seçeneklere de göz atabilirsiniz. 

Güvenliği Garanti Altına Alın

Bebeğinizin uyurken ya da dinlenirken salıncaktan düşmemesi için emniyet kemerleri özel olarak tasarlanmış modellere yönelin. 3 ya da 5 noktalı emniyet kemerine sahip bebek salıncak modelleri tercih ederek bebeğinizin güvenliğini garanti altına alabilirsiniz. 

Kullanım Ömrünü Hesaplayın 

Hem ev ekonomisine katkıda bulunmak hem de her yıl yeni ürünler satın almamak için kullanım ömrü uzun modellere yönelin. Kullanım ömrü sizin için önemliyse salıncağın kaç kilograma kadar kullanılabileceğini de mutlaka öğrenin. 

Sallama Şiddetini Kontrol Edin

Bebek salıncağı, bebeğinizin uyku saatlerinde de size destek oluyor. Sallanma özellikleri ile bebeğinize sanki sizin kucağındaymış gibi hissettiren ürünlerin, sallama şiddetleri de büyük önem taşıyor. Genel olarak tüm markalar, bebek salıncaklarını bebeğinizin ihtiyacına uygun, ona zarar vermeyecek şekilde tasarlıyor. Ancak yine de tek bir sallama modu yerine birden fazla sallama modu olan seçenekleri inceleyerek dinlenme ve uykuya özel şekilde ayarlama yapabilirsiniz. 

Eğlenceyi Unutmayın

Özellikle ilk aylarda bebeğiniz sürekli kucağınızda olmak istediği için bu bir süre sonra yorucu hale gelebiliyor. Biraz mola verip bir şeyler yemek, uzanmak istediğinizde size yardımcı olacak bebek salıncakları, bebeğinizin eğlenmesini yardımcı olan özellikleri arttıkça tek başına salıncakta geçirdiği vaktin de artmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle eğlence panelleri bulunan, farklı müziklerle hem uyku hem eğlence saatlerinde bebeğinizi sakinleştiren modeller en doğru seçenekler arasında yer alıyor. Bazı modellerde bulunan zamanlayıcı hem sallama hem de müziği belli bir süre sonra otomatik olarak kapatıyor, böylece bebeğiniz ve siz uykuya daldıktan sonra sessiz bir ortam oluşması için herhangi bir şey yapmanıza gerekmiyor. 

Bunu da seversin  Yardım!

Pratikliğini Hesaba Katın

Sadece bebek salıncağında değil tüm bebek ürünlerinde bebeğinizin konforunu ve güvenliğini sağlayacak özelliklerin yanı sıra sizin de işinizi kolaylaştıracak özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Böylece yoğun ve yorucu bebekli hayatta sizi biraz olsun rahatlatabilirsiniz. Bebek salıncağı seçerken de katlanabilir, kılıflı minderi sayesinde kolayca temizlenebilen, hafif yapısıyla kolayca bir odadan diğer odaya taşınabilen ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bebek salıncağı alırken nelere dikkat edeceğinizi öğrendiniz. Şimdi sıra sizin için en uygun ürünü seçmekte. Bunun için yüzlerce anne-bebek markasının, birbirinden kaliteli ürünlerini satışa sunan Chicco’yu ziyaret edebilirsiniz. Chicco, bebeğiniz için en doğru ürünü seçmenize yardımcı oluyor. Farklı seçenekler arasından bebeğinizin konforunu artıracak bebek salıncağı modelini hemen satın alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim