En İyi Bebek Bakıcısını Bulun

Annekaz
26 Ağustos 2021
Yorum Yok

Ebeveynler iş ve sosyal hayatları sebebiyle çocuklarına yeterince vakit ayıramayabiliyor. Bu sebeple öncelik olarak ebeveynlerin bebek bakıcısı tutması gerekiyor. 

Bebek bakıcıları, birçok konuda bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Ancak hem aileye hem de bebeğe kolaylıkla uyum sağlayacak, tüm sorumluluklarını yerine profesyonelce getirecek bir bebek bakıcısı bulmak ebeveynler için fazlasıyla zorlayıcı olabilir. 

Bebek bakıcısı arıyorum diyen ebeveynlerin kendileri adına doğru bakıcıyı bulabilmeleri için birçok noktaya dikkat etmeleri gerekir. Güvenilir bebek bakıcısı bulmanın yanı sıra kendiniz için en iyi bebek bakıcısını kolaylıkla bulabilirsiniz. Peki sizin için en iyi bebek bakıcısı hangisi? Hangi bebek bakıcısı daha çok tercih ediliyor? Tüm soruları sizler için cevapladık… 

 1. Yabancı Bebek Bakıcısı İlk Tercih 

Yabancı bebek bakıcısı son dönemde ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle çocuklarının dil eğitimine önem veren ve farklı bir kültür içerisinde yetişmesine özen gösteren ebeveynler için en iyi tercih yabancı bebek bakıcısı oluyor. Bu nedenle yabancı bebek bakıcısı arıyorum diyen ebeveynlerin tercih etmeleri gereken ilk seçenek arasında yer alıyor.

 1. Yatılı Bebek Bakıcısı Bulmak Çok Daha Kolay 

Bebeğime bakıcı bulamıyorum diyen ebeveynler, yatılı bebek bakıcısı kategorisine yönelerek daha fazla adayla karşılaşabiliyor. Sadece bebek bakıcı olarak değil aynı zamanda evin diğer işlerini de üzerine alarak sorumluluk üstlenen yatılı bakıcılar, kimi durumlarda aileler için en iyi tercihler arasında kendine yer bulabiliyor. 

 1. Uygun Fiyatlı Bakıcılar Daha Çok Tercih Ediliyor 

Bebek bakıcılarının sahip oldukları özellikler doğrultusunda talep ettikleri ücretler de artış gösterebiliyor. Bu nedenle bebek bakıcısı fiyatları birbirinden farklı olabiliyor. Evde bebek bakıcısı tutmak isteyen aileler ise öncelik olarak uygun fiyatlı olan bakıcılara yöneliyor. Bebek bakıcısı ücretleri beklentisini karşılayan ebeveynler ilk tercihlerini bundan yana kullanıyor. Ancak bakıcı tutarken dikkat edilmesi gereken tek nokta ücretle sınırlı kalmıyor. Aileler tarafından birçok noktaya fazlasıyla dikkat ediliyor. 

Bunu da seversin  Tığ işi masal..

Bebek Bakıcısında Bulunması Gereken Özellikler Neler? 

Bebek bakıcısı bulmak isteyen ebeveynler, bakıcılarda birçok noktaya dikkat ediyor. Özellikler bu aşamada hem ebeveynlerin hem de bakıcıların kriterleri büyük oranda etkili olabiliyor. Anlaşma aşamasında dikkat edilen ve bebek bakıcısında olması gereken özellikler ise şu şekilde; 

 • Bebeklere karşı sorumluluk sahibi olmalı 
 • Eğlenceli, mutlu ve pozitif olmalı 
 • Güvenilir ve dürüst olmalı 
 • Profesyonel ve tecrübeli olmalı 
 • Çocukları hem eğlence hem de eğitim anlamında geliştirebilmeli 
 • Bebeklerle ve çocuklarla doğru bir şekilde iletişim kurmalı 
 • Bebeklerin doğru bir şekilde beslenmesine yardımcı olacak bilgi birikimine sahip olmalı 
 • Çocukların kendilerini geliştirebilmelerine olanak sağlamalı 
 • Bebeğin uyku, yemek ve diğer tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmeli 
 • Aile kriterlerinde yer alıyorsa yabancı dil bilmeli 

Bebeğiniz İçin En İyi Bakıcıyı Nasıl Bulabilirsiniz? 

Bebek bakıcısı bulmak için ebeveynlerin tercih edebileceği pek çok yöntem vardır. Ancak bu yöntemler arasında en güveniliri ve en kolayı Armoni İnsan Kaynaklarını tercih etmektir. 

Bebek bakıcısı arıyorum ve en iyisi olmasını istiyorum diyen ailelerin öncelik olarak insan kaynaklarımızdan danışmanlık alması gerekir. Armoni İnsan Kaynakları aradığınız kriterlere uygun bebek bakıcılarının portföylerini sizlere ileterek hem bebeğiniz hem de kendiniz için en iyi bebek bakıcısını bulabilmenize imkan sağlar.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim