Bir çocuk kaç kere mezun olur?

Annekaz
31 Mayıs 2017
Yorum Yok

Ana sınıfı mezuniyet, ilkokul mezuniyet, ortaöğretim mezuniyet, lise mezuniyet..  buna okuma bayramları sene sonu partileri vs eklenince iş bana kalırsa çığırından çıkıyor. Bu biraz da eğitim sisteminin suçu, biraz öğrencilerin, biraz öğretmenlerin hatta velilerin.. Bir öğrenci kaç kere mezun olur?

Sosyal medyada başımı nereye çevirsem bir çocuğun mezuniyet töreni var  tabi anneler babalar mutlulukla paylaşıyor haklılar ama neyi kutluyorsunuz diye sorasım var? Aynı okulda eğitim devam edecek özellikle eğitimin ilk 4 yılı yani 4. sınıftan 5. sınıfa geçerken mezuniyet törenini kavrayamadım,  hadi bir şeyleri kutlayalım deyip her sene şiddeti artan bir eziyet. Tutulan oteller, alınan kıyafetler, giyilen mezuniyet kıyafetleri her sana daha şaşalı hale geliyor öğretmenler birbirleriyle öğrenciler başka öğrencilerle rekabete giriyor.

Ben çok sıkıldım içinde bile değilim ama o öğrenci velilerinden birisi olsaydım mezuniyet denen çarka kendimi kaptırır kızım oğlum için en güzel kıyafet en güzel ayakkabı en güzel saç olsun elbete isterdim ama küçük bir kızı 24 yaşında gibi giydirip bir ton makyaj yaptırır mıyım hiç sanmıyorum.. Çocukların önlerine istemediği şeyleri bile böyle serilirse elbette mutsuz olurlar..

Bunu da seversin  TEOG itiraz için dava dilekçesi örneği
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim