Bloglarımız İngilizce olabilecek (miş)

Annekaz
12 Kasım 2008
1 Yorum

Yıllardır Türk internet kullanıcısının hasretidir.Google translate.Yapsalar bizde köşeye koysak kodunu paşalar gibi isteyen istediği dilde okusa falan deriz hep.A.A’nın geçtiği habere göre bunun için en azından temel yapılandırma başlamış.Bloglarımızı en azından RSS’de şimdilik İngilizce yayınlayabilecekmişiz..Haber şöyle

“EBay’e ait internet haberleşme servisi Skype’ninkine benzer bu hizmetin yanı sıra Google, aktüaliteye yer veren web siteleri ve blogları gerçek zamanlı izlemeye olanak sağlayacak, RSS dosya formatını otomatik şekilde tercüme eden bir hizmet başlattı.
Google Reader servisinden faydalanan bir internet kullanıcısı, örneğin Türkçe bir blog veya internet sitesinin içeriğini anında İngilizce veya 20 ayrı dile çevirebilecek. Otomatik tercüme hizmeti Google Traduction yazılımı sayesinde yapılıyor.”
Tamam iyi hoşda ben haberi görünce ne google translate de ne de reader sayfasında böyle bir bilgilendirme göremedim.Haber yeni bugün atıldı..chip yada shifdelete de yazı çıkmasını bekliyorum bakalım neler olacak.ne zaman yapılacak Eğer doğruysa harika olur.Çünkü nerdeyse tüm diller var bir Türkçe yok..

Bunu da seversin  Suluboyadan kar taneleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. GeCe dedi ki:

    doğrusu benim pek ümidim yok, türkçe ve ingilizce arasındaki farkları bilince. ya da karman çorman bi çeviri olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim