Boğaz ağrısı için en iyi ilaç – aspirin gargara

Annekaz
16 Aralık 2013
2 Yorum

Kış mevsimindeyiz boğaz ağrıları bu mevsimde çok sıradan başka nedenleri yoksa genelde hafif  iltihaplar, faranjit, girip boğaz şişmesi ağrı ve yanmaya neden oluyor üzerine yutma güçlüğü ses kısıklığı da eklenince boğaz ağrıları için çareler aranıyor. Boğazı yumuşatmak için sıcak bir şeyler içmek önemli belki bir iki gün sabah kahvaltısında  bile çorba içebilirsiniz oldukça iyi gelir ama boğaz ağrısı çabucak nasıl geçilir?  cevabı aslında çok basit.

Boğaz ağrısını geçirmenin en çabuk yolu aspirindir evet bildiğimiz aspirin, ama bu sefer aspirini yutmayacaksınız. Yarım bardak kadar suya bir adet aspirini atın ve dağılmasını erimesini bekleyin karıştırın ve 30 saniye boyunca boğazınıza gargara yapın. İsterseniz yutabilirsiniz isterseniz tükürebilirsiniz önemli olan gargara yapmak boğaz ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz. Ayrıca boğaz ağrısı ve öksürük için bal oldukça etkili bir yöntemdir çocuklarda bir yaşından büyükse bir kaşık balı içirip uykuya yatırabilirsiniz dişler için pek sağlıklı görünmese de öksürük için güzel bir yöntemdir gece öksürüğünü hafifletir.

aspirinBahsettiğim aspirin suda eriyen aspirinlerden değil klasik aspirin suda eritilmeli :)

Not:Yüksek ateşte aspirinin özellikle çocuklarda hiç bir durumda kullanılmadığını unutmayın lütfen..

 

Bunu da seversin  Prematüre bebekler öncesi ve sonrası halleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. ayşegül dedi ki:

    Aspirinin ilk kez bu şekilde kullanıldığını öğreniyorum :)

  2. loremipsum dedi ki:

    Şu kadarını söyleyim, bu formül öyle bişey ki en kral faranjite tekmeyi çakıyor, kronik farenjitim var benimde, bununla alakalı bi kbb profösörünün sözüdür, farenjitin tek ilacı asprin… 1 dakika gargara, ardından yutun, yarım saat bişey yiyip içmeyin… tabi iltihap varsa antibiyotik şart yine de hafif iltihaplarda antibiyotiğe dadanmayın gümüş suyu, adaçayı, iltihap giderici bitkiler kullanın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim