Bu Günlerde Gardırop Yenilemeyi mi Düşünüyorsunuz?

Annekaz
10 Nisan 2020
1 Yorum

Her yaşanır mekanı düzene sokmak için gardıroplara ihtiyaç duyarız. İsteklerimize cevap verecek bir dolap almadan önce belirlememiz gereken şeyler vardır. Mevcut dolabınızda neler var, nelere yer açmak istiyorsunuz, ne kadar alana sahipsiniz? Kişisel ihtiyaçları belirlerseniz seçeceğiniz dolap için en doğru kararı verebilirsiniz. Kaliteyi, rahat kullanımı ve şıklığı temel alan İder Mobilya’nın tasarımları aradığınız her şeyi size sunar. Buyurun o halde adım adım gardırop seçimine göz atalım…

Birinci Adım: İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Dolap almadan önce kendinize, neye ihtiyacınız olduğunu sorun. Yatak odanızda, giyinme odanızda, çocuk odalarınızda nelere ihtiyaç duyuyorsunuz? Aldığınız cevaplar sizin ihtiyaçlarınızı belirler ve doğru hedefe yönlendirir. Bu aşamada size önerimiz çift sütun tekniğini kullanmanız. Yapmanız gereken sadece ihtiyaç olan ve olmayan her ayrıntıyı iki sütuna ayırdığınız boş bir kağıda yazmanız.

Odanızda dolaba ayırabileceğiniz metrekare ne kadar? Ne ölçüde bir dolap ihtiyacınızı karşılar? Hangi eşyalarınızı yerleştireceksiniz? Hangi eşyalarınızı elden çıkaracaksınız? Dolabı aynı anda kaç kişi kullanacak? Yastık, yorgan gibi geniş yer kaplayan eşyalarınız kaç tane? Tek tek belirtmelisiniz. İhtiyaç listeniz sizi uzun uzadıya düşünmekten kurtarır.


İkinci Adım: Seçenekler Arasında Kaybolmamak

Sürgülü gardrop modelleri özellikle dar odalar için tercih edilen modern tasarımdır. Kapağın açılıp kapanmasına yetecek kadar alanın olmadığı odalarda harika bir kurtarıcıdır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken hassas nokta ray sistemidir. Kaliteli ray kullanılan sürgülü dolaplar uzun yıllar sorunsuz kullanıma hizmet eder.

Kapaklı gardıroplar alışılmış ve rahatlığı defalarca test edilmiş tasarımlardır. İç dizaynında kullandığınız raf, askı ya da çekmecelerin sadece açtığınız kapakta görünmesine imkan verir. Kapı sayısına ve dizilimine kendiniz karar verebilirsiniz. Önemli olan nokta, oda genişliğinin kapakların açılmasına izin vermesidir.

Renkli kaplamalar, ahşap görünümlü ya da aynalı tasarımlar dolapların üretim malzemesi olarak kullanılır. İç kısmında opsiyonel bölmeler, metal askılıklar, gizli ya da görünür çekmeceler gardıropları ihtiyaçlarınız için tamamlar.

İder Mobilya’da tarzınıza uygun seçeneklerle karşılaşacağınızı ve bazen karar vermekte zorlanacağınızı söylemeliyiz. Müşterilerinin taleplerini değerlendiren İder Mobilya her sezon yeni tasarımlarıyla fark yaratır. Dolapların rengi, kullanılan ahşabın yapısı farklı stillere ilham kaynağı olur. Mesela, yer yer beyaz çizgilerle buluşan siyah mermerler son zamanların göz boyayan dokularından biridir. İder Mobilya’nın Atalanta tasarımında, ruhunuza iyi gelen siyah mermer detaylar, ahşap doku ve aynanın derinliği ile harika uyum sağlar.

Bunu da seversin  Renkli Uykuların Mimarı Yataş Bedding Nevresim Takımları


Üçüncü Adım: Duygularınızı Kaç Kapıya Sığdırabilirsiniz?

Sadece dolap değil aslında konu. Dolaplarımızı nelerle doldurduğumuz. Öyle ki mezuniyet anılarınıza da yer açmalı dolap, büyümekte olan çocuğunuzun küçüklük anılarına da. Her mevsimi depolayabilmelisiniz. Çünkü havalar da ruh hallerimiz gibi değişkenlik gösterir. Her an bir kısa kollu giyime ya da sıcacık bir hırkaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Psikoloji bilimi şunu söyler; kalıcı olmasını istediğiniz her şeyin içine duygu sıkıştırın.

Dolabı açınca görmek istediğiniz bütünlük çok önemlidir. Gömlek seçerken açacağınız kapağın ardında kravat ve pantolonu görebilmek hem seçim özgürlüğü hem de zaman kazandırır. İhtiyacınız 3 kapılı gardrop mu, 4 kapılı gardrop mu, 6 kapılı gardrop mu? İder Mobilya tasarım ekibi her şeyi doldurmak için değil her ihtiyaca yer açmak için çalışıyor.

Gardırop modelleri dayanıklı malzemeler kullanılarak imal edilen raf ve askı sistemleri ile tamamlanıyor ise amacına ulaşmıştır. İder Mobilya yatak odası seçeneklerinden Sardis 8 Kapılı Köşe Gardrop, alıcısına düzenli, dayanıklı ve çok amaçlı bir dolap imkanı sunuyor. Kişisel tercihleriniz göz önünde tutulduğunda, çekmece, pantolon askılığı, kemerlik gibi düzeninize yardımcı pek çok ayrıntıya sahip. Özellikle geniş ailelerin tercihi olan dolabın şık ve sade tasarımı dikkat çekiyor.


Son Adım: Size En Uygun Gardrop İder Mobilyada Var!

İder Mobilya’da tercih edeceğiniz her gardırop; yatak, komodin ve şifonyer ürünleriyle rahatlıkla tamamlanabilir. Böylelikle odanızın bütünlüğünü korurken farklı dokuları da bir arada kullanmayı seçebilirsiniz. Misafir yatak odanızda amacınız her köşeyi değerlendirmekse bir köşe dolap tercihiniz olabilir. İder Mobilya 28 yıllık deneyim ve bugüne kadar açtığı 28 mağazanın kalıcılığını duygularınıza ve duyularınıza hitap ederek sağladı. Size en uygun gardrop fiyatları için İder internet sitesini ziyaret edebilir ya da en yakın İder Mobilya mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Nur dedi ki:

    kamera şakası mı? mümkün olsa eve dışardan ekmek sokmamamız gereken şu dönemde ne anlamlı, gerekli bir paylaşım olmuş… gardırop

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim