Son Dönemin En Popüler Yatak Dekorasyon Stilleri

Annekaz
27 Haziran 2018
Yorum Yok

Günün başladığı yer… Hayatın koşuşturmacası için hazırlandığınız, kendinizi yeni güne hazırladığınız, mücadele için ilham ve cesaret topladığınız oda. Günün sona erdiği yer… Stres ve yorgunluğu bir ceket gibi çıkartıp askıya bıraktığınız, uzun günü rahat bir uyku ile noktaladığınız oda.

Yatak odası, evin en özel yeri… Hepimizin şarj olduğu, kendisi ile baş başa kaldığı, enerjisini topladığı ve yeni güne hazırlandığı bir mekân. Böylesi özel ve önemli bir odanın dekorasyonu da elbette epey özel ve önemli oluyor. Artık hayalinizdeki odaya kavuşmanız çok daha kolay. Son dönemin en popüler yatak odası dekorasyon stillerini ve ipuçlarını sizin için derledik. Bu fikirlerden ilham alarak sizin için en doğru dinlenme ortamını kurabilirsiniz.

 

Paris’te Romantik Bir Gece

Yatak odası, kimileri için sığınılacak sakin bir limandır. Beden kadar ruhun da dinlendiği, dingin ve huzurlu bir ortamdır. Pastel renkler, romantik detaylar, bir dönem filminden çıkmış aksesuarlar… Hayalinizdeki böyle bir odaysa, size yatak odası dekorasyon önerimiz: Paris Stili!

Renk olarak en soft tonları tercih etmelisiniz. Beyaz ya da krem bir altyapı üzerine; pudra pembesi, tatlı bir mint yeşili ya da hafif tozlu bir bebek mavisi tamamlayıcı olabilir. Köşe dolaplar bu stile en çok yakışan mobilyalar arasında yer alır, hem de yerdeki kazandırır. Yatak başlığı ya da yastıklarda kapitone kullanmak, yine benzer kumaşta bir püf ile odaya hareketlendirmek bu stili bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Paris stili yatak odası dekorasyonu içinde imza niteliğindeki unsurlar ise, yüksek bir şifoniyer, stilize püskül formunda kulplar ve uzun bacaklı bir tuvalet masası olacaktır.

Konfor Mobilya’nın modern yatak odası takımları, yatak odası dekorasyonu için Paris stilini denemek isteyenlere ilham veriyor.

 

Doğanın Tam Kalbinde

Yatak odası dekorasyonu, o mekanı kullanan kişiliğinin bir aynası adeta… Günlük hayatın zevkleri, önemsenen noktalar, hatta kaçınmak istediklerinizin bile bu odaya izdüşümü olacaktır. “Az eşya ile çok yaşam” felsefesini benimsemiş olanlar ve doğal olanın peşinden gidenler için yatak odası dekorasyon mottosu “doğanın tam kalbinde”!

Ahşap, bu stilde sizin en yakın dostunuz. Ahşap seçimlerinize modern bir hava kazandırmak için farklı renkleri ve dokuları bir arada kullanın. Ahşapla tamamlayıcılık içerisinde olması açısından tekstil seçimlerinizde beyaz, taba, bej, kemik gibi yumuşak açık tonlar tercih edebilirsiniz. Stilinizin minimal havasını desteklemek için, eşyalarınız içine sorunsuz sığabileceği genişlikte bir gardroba yer vermeyi unutmayın. Doğal yatak odası dekorasyonu için tamamlayıcı olarak succulent bitkileri öneriyoruz!

Konfor Mobilya’nın Bass New Yatak Odası Takımı, doğallıktan ve minimalizmden yana olanlar için ideal.

Yüksek Enerji, Pragmatik Tercihler

Koşuşturmacası hiç bitmeyen büyük şehir insanlarının yaşam alanları her zaman en ince tedayina kadar hesaplanmış olur. Onlar için dakikalar, kimi zaman da saniyeler çok önemlidir. Aynı anda üstlendikleri tüm sorumluluklarla başa çıkarken, enerjilerinin düşmemesine önem verirler. En büyük yatırımı kendine yapan, planlı yaşayan, şehrin temposuna ayak uydurmuş profesyoneller için bir yatak odası dekorasyon önerimiz var sırada.

Bunu da seversin  Mutfak dekorunda alternatifler

Diğer stillerden farklı olarak, önceliğiniz bu tarzda mutlaka konfor olmalı. Seçeceğiniz yatak size gün boyu gereken enerjiyi sağlayabilmeli. İkinci adım, saklama alanı… Metrekare sıkıntılı şehir apartmanları, akıllı tercihleri bir zorunluluk haline getiriyor. Geniş dolap hacmi, yatağın alt kısmında bir eşya muhafaza mekanı, bol bol çekmece ve farklı işlevleri olan minik gözler… Böylece evden acele çıkarken hiçbir şeyi unutmayacaksınız! Renk olarak önerimiz, size her daim ölümü bir enerji vermesi açısından açık renklerden yana tercih kullanmanız yönünde. Bembeyaz bir görüntüyü sıkıcı buluyorsanız, açık renk ahşap ile destekleyebilir; renkli hali ve perdelerle tamamlayabilirsiniz.

Konfor Mobilya’nın Hillary Yasal Odası Takımı, enerjik ve pragmatik bir yatak odası dekorasyon planı arayanlara yardım etmeye hazır.

Güçlü, Endüstriyel ve Rahat: New York Stili

Giyiminizde, yeme-içme alışkanlıklarınızda ve boş zaman aktivitelerinizde her zaman gündemde olan takip ediyorsunuz… Yaptığınız her kombinde bir “star parça” mutlaka olmalı, ancak sanki üzerine o kadar da çok düşünülmemiş bir hava yaratmak tercihiniz… Bu durumu yatak odanızda da yaşatmak, farkınızı ortaya boymak istiyorsunuz. Bu durumuda mutlaka New York stilini denemelisiniz.

Trendleri belirleyenler için, en moda yatak odası dekorasyon fikrini en sona sakladık. New York stili; güçlü bir vurgu ile başlıyor. En sevdiğiniz rengi düşünün, şimdi onu biraz renk skalasının koyu kısmına çekin. Bu renk sizin aksan duvarınız olacak. Özellikle yatağınızın başının denk geleceği duvarı bu şekilde boyayabilirsiniz. Endüstriyel tanımı, metal ve cam ağırlıklı aksesuarlardan geliyor. Uzun bir kordonda tavandan sarkan bir okuma lambası, tamamen cam bir komodin abajuru; hafif tamamlanmamış ve her zaman değişime hazır bir hava veriyor. Tabii ki rahatlık, on planda olmalı… Rahat bir yatak, yumuşak bir hali, büyük yastıklar önemli detaylar arasında.

Kondor Mobilya’nın Flemens Yatak Odası Takımı, yatak odası dekorasyonu için yeni fikirler arayanlara özel

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.