Buharda Brokoli – Mikrodalga tarifleri

Annekaz
30 Aralık 2014
Yorum Yok

Buharda brokoli bizim evin en çok sevilen yemeklerinden birisi sadece yoğurt ve limonla bile harika oluyor. Yanına ya tavuk ya da kırmızı et mutlaka oluyor. Brokoli oldukça sağlıklı bir sebze harika  bir diyet yemeği ben her zaman buharda pişiriyorum açıkcası başka çeşidi pek sevilmedi.Ben de ısrarcı olmadım Buharda brokoli yeterince sağlıklı ve kolay buharda brokoliyi iki şekilde pişirebilirsiniz.

Mikrodalgada brokoli

Mikrodalga sağlıklı mı değil mi tartışmalarına girmeyeceğim, ben çok sık kullanmamakla beraber küçük kekler için be böyle buharda pişirmeler yapmak için kullanıyorum. Koroplast mikrodalga pişirme torbasını kullanıyorum. Poşetler tek kullanımlık değil o yüzden yıkayıp tekrar kullanıyorum. Brokolileri dallarından ayırıyorum poşet tam doluyken 8 dakikada brokoliler pişiyor. Tabi içine ince dilim havuçlar patatesler de atabilirsiniz..

koroplas-mikrodalga-poşeti

 

8 dakika pişen brokoliler servise hazır..

Buharda brokoli

Büyük bir tencerenin yarısına kadar su ile doldurun. Özek buhar için yapılan pişirici ya da metal bir kevgiri kaynayan su dolu tencerenin üzerine oturtun brokoliyi dallarından ayırın. kevgire yada pişiriciye koyup büyük kapakla kapatın 15 dakika brokoliler pişecektir isterseniz kontrol edin ve dikkatlice çevirin.

Yanına soslu tavuk kanat, Fırında Püreli tavuk, Kağıtta soslu tavuk, Çıtır limonlu tavuk tarifi,  Tavuk nasıl parçalanır? , Tavuk sosis nasıl yapılır? ,

Buharda-brokoli

Bunu da seversin  Fırında patates cipsi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim