Salonlarınıza Renk Katacak En İyi Fon Perdeler

Annekaz
20 Kasım 2019
Yorum Yok

Fon perde, dekoratif amaçlarla kullanılan yani işlevselliği olmayan (örtmeyen) perde modellerini ifade etmek amacıyla kullanılan bir terimdir.

Evlere, farklı yaşam alanlarına farklı bir görünüm kazandırmak amacıyla kullanılan fon perde modelleri, genellikle diğer perde modellerinin (tül, zebra, stor) sağına ve soluna koyulan, sadece dekoratif amaçlarla kullanılan perde modelleridir.

Fon Perdelerin Kullanılış Şekli

Genellikle büyük odalarda kullanılan fon perdeler, dekoratif amaçlarla kullanıldıkları için renkleri ve biçimleri, sergiledikleri görünümleri önemli olan perdelerdir. Örneğin L biçimindeki camlarda kullanılan tül perdelerle birlikte kullanılan mavi, fuşya ya da mor renkli fon perde, iki tarafta düz fon perde ve tam ortada konumlandırılan kum saati biçimindeki fon perde şeklinde çok iyi görünüm sunan bir model olabilir. 

Estetik katkıları nedeniyle çok tercih edilen perde modellerinden olan fon perde modelleri, farklı kumaşlar kullanılarak imal edilebilen perdelerdir. Genellikle saten kumaştan fon perdelerin tercih edildiği görülebilir ama başka kumaşlardan yapılan fon perdeleri ya da tül fon perde seçeneklerini değerlendirmek de mümkündür. 

 

Fon Perde Modelleri

Dekoratif amaçlarla kullanılan fon perde modellerinin pek çok seçenek sunduğu söylenebilir. Tül fon perde, düz fon perde, varaklı japon fon perde, damask fon perde, sarmaşık fon perde, kruvaze tül fon perde gibi farklı alternatiflerle sunulan fon perde modelleri, mekânlarınıza seçkin bir görünüm kazandırmak amacıyla kullanacağınız eşyalar olarak değerlendirilebilirler. 

Yukarıda saydığımız modellerin tamamı farklı desenlere ve farklı renklere sahip olan fon perde modelleridir. Kullanıldıkları mekânlarda tercih edilen renklere ve diğer eşyalara uyumlu şekilde seçilen fon perde modelleri, geniş odaların dekorasyonundaki eksiklikleri tamamlamak, boşlukları doldurmak amacıyla kullanabileceğiniz iyi bir seçenek olarak gösterilebilirler. Bu nedenle evinize en uygun renk ve modeldeki farklı fon perde seçeneklerini incelemek için https://www.perdesiparisi.com/tr/urun/fon-perde adresini ziyaret edebileceğinizi unutmayın.

Bunu da seversin  Yeni Sponsorum: Brillant Shop

Fon Perde Fiyatları

90*270, 50*270 gibi ölçülerde satışa sunulan fon perde modelleri, kullanılan kumaşın kalitesine, desenlere bağlı olarak farklı fiyatlarla satışa sunulan perde modelleridir.

Yukarıda bahsedilen fon perde ölçülerindeki perdelerin tanesini 50-90 TL arasında bulunan fiyatlarla satın alabilirsiniz. Tabi fon perdelere olan ihtiyacınız bir taneden fazla olursa, (istediğiniz fon perde sayısı*bir tane fon perde fiyatı) kadar maliyete katlanmanız gerekecektir. 

Bu fon perde modellerini internetten incelediğinizde ve beğendiğiniz modeli tercih ettiğinizde, sipariş verdiğinizde, perdelerinizi ücretsiz kargo ile teslim eden sitelerin hizmetlerinden yararlanmanızı öneririz. Kornişe uygun pileli olarak üretilen ve kargoyla ücretsiz olarak teslim edilebilen fon perdelerin ücretlerini, kredi kartı – havale – kapıda ödeme gibi farklı ödeme seçeneklerinden birisini tercih ederek ödeyebilirsiniz. 

Perdelere ilave olarak kullanılan diğer malzemeler ise (kolbağı, bağlama demiri, sarkıt gibi), sunulan modele göre ücretsiz olarak gönderilen ya da ilave bir ücret karşılığında size teslim edilen malzemeler olabilirler. Bu malzemelere ekstra ücret ödemeniz ve 4-6 tane fon perde almanız durumunda bile katlanmanız gereken maliyet birkaç yüz liranın üzerine çıkmayacaktır.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.