Çiçek yapma setleri

Annekaz
18 Aralık 2007
2 Yorum

Bu çiçekler tığ veya şiş kullanılmadan yapılıyor.Yurt dışında çok yaygın fakat Türkiye’de az biliniyor.Yatak örtüsünden çantaya kıyafetten bebek patiğine kadar herşeyde kullanmışlar.
Burada pek çok örneğini hem model olarak hemde set olarak görebilirsiniz…
Bunu da seversin  2007'in en iyi Hobi projeleri-The best of the 2007 Craft Projects
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. mnlya dedi ki:

    Yaşı benim gibi 40 üzeri olanlar bilirler, eskiden ortaokullarda kız öğrencilere evi-işi derslerinde yemek, pasta, ütü, ev idaresi gibi konular öğretilirdi.Erkek öğrencilere ise teknik-iş derslerinde değişik konularda el becerisi verilirdi. Bahsettiğiniz çiçek vs çalışmaları da aynen burada gösterilen tezgahımsı aletlerle yaptırılırdı. Malzeme elbette böyle fabrikasyon plastik değildi tabii :) Çıtaların çakılması ile oluşturulmuş basit düzeneklerdi. Çoğu erkek çocuk da annelerine kırlent yüzleri yapmışlardı. Onlara imrenip tutturmuştum babama ben de isterim diye, babam da sağolsun üşenmemiş bana çıtadan hazırlamıştı.Çok malzeme üretmişliğim vardır anneme ! :)
    Sevgi ve saygı ile.

  2. Anne Kaz dedi ki:

    Hobi merkezlerinde çok uygun fiyatlara bulmak mümkün artık. 29 yaşındayım bizimde ev ekonomisi dersimiz vardı mandal önlüğü diktirip basit yemekler öğretirlerdi :)))

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim