Çift taraflı tavada kızartma tadında balık

Annekaz
29 Şubat 2016
3 Yorum

Çift taraflı tava kullananlardan çok fazla sayıda yorum aldım özellikle facebook sayfamda memnun olanlar olmayanlar marka önerisi olanlar yaşadıkları tecrübeleri yazanlar oldukça fazla.

Ben çift taraflı tava olarak daha önce kullandığım markayı yazmıştım. Granit ve tek şikayetim çok büyük bunun dışında patates közlemeden böreğe tavuğa balığa kadar her şeyi pişirebiliyorsunuz.

Çift taraflı tavadan su ve yağ akıyor mu?

Evet çok fazla alt üst ederseniz hava deliğinden su ve yağ çıkabiliyor. Çok fazla alt üst etmemek lazım. Silikonlu olduğu için oradaki hava deliği şart yoksa buhar çıkmaz ve güvenlik açısından tehlikeli olur. Deliği kapatmayın :)

çift-taraflı-tavada-balık

Çir taraflı tavada kızartma tadında sağlıklı balık tarifi

Ben 5 kişi için 3 lüfer ve 2 çinekop satın aldım ayıklayıp  temizledim suyunu süzüp biraz tuzladım mısır ununa buladım. Çif taraflı tavanın daha derin olan tarafına yarım çay bardağı kadar yağ döktüm balıkları dizdim. 5 büyük balık rahat sığıyor. Patatesleri dilimledim. ki az yapmışım daha çok patates ekleyebilirsiniz. Kapağını kapatıp ocağa yüksek ısıda koydum

Balıkların çıtır çıtır pişme sesleri gelince biraz altını kıstım 5 dakika orta ateşte piştikten sonra çevirdim 6 dakika kadar da diğer yüzü pişince ocağı kapattım. Balıklar hafif kızarmış içi sulu ve tan pişmiş olarak lokum gibi oldular.

ÇİFT TARAFLI TAVADA BALIK KOKUSU OLUYOR MU?

Kesinlikle çok daha az ama koku var. Tamamen kokusuz diyemem, ama kızartmaya oranla kesinlikle daha az bu açıdan da bu tip tavaları tercih ederim

Levrek ve Çinekop lezzetli balıklardan ama Levrek bana göre evde yapılabilecek en iyi balıklardan birisi..

çift-taraflı-tavada-balık-pişirme

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. Aliye dedi ki:

    Merhaba, tavada balik kokusu kaliyor mu? Sonrasinda başka yemek pisirince koku kaldi mi?

  2. MAHMUT YAZGI dedi ki:

    merhaba kolay gelsin. çift taraflı büyük tavada hamsi de güzel olur illa ki ayrıca hamsi pişirme tavası almamıza gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim