Pasta süslerinizi kendiniz yapın

Annekaz
9 Aralık 2010
1 Yorum

Bu renkli süsler benim eserim, bir kavanoz yaptım biraz zahmetli oldu ama güzel oldu. Artık keklerin, pudinglerin cup keklerin kurabiyelerin üzerine hazırca şöyle bir tutam alıp atabileceğim, uzun süredir aklımdaydı, ben icingleri damla şeklinde kuruttum ama kelebekli daha ve değişik şekillerde yapıldığını biliyorum ama bu tarif sanıyorum o şekiller için geçerli değil. Yinede evde bu tip çıtır şekerleme tarzı süsleri yapmak isterseniz bu çok kolay size gereken pudra şekeri beze tozu ya da yumurta akı ve isterseniz tabi gıda boyası. İcing tarifine göre hazırlanır ve yağlı bir kağıda noktalar halinde sıkılır iki , üç saat sonra kurur yağlı kağıttan kolayca çıkar.

Ayrıntıları: Çıtır şekerler yukarıda verdiğim icing tariflerine göre yapılır, yağlı kağıt yoksa beyaz bir kağıt biraz margarinlenir ve icing şişesine doldurulan icing damla damla sıkılır. İcing şişeniz yoksa jelatin tarzı bir kağıdı külah yapıp icingi içine doldurun ve ucunu küçücük kesin damla damla yine kağıda sıkın. 2 saat sonra kuruması lazım en iyisi geçen yapıp sabah kağıttan ayırmaktır. Kolayca kağıttan çıkar. Kuru bir kavanoza koyup uzun süre saklayabilirsiniz.

Not: Ben icing şişesini doldururken mesela altta  kırmızı üste beyaz icingle doldurdum. Bunun sebebi ilk damlalar kırımız olur sonra biraz karışık sonra pembe sonra kırmızı bu şekilde tek şişede istediğiniz renk karışımlarını kullanabilirsiniz.

Bunu da seversin  Süper kağıt pom pom
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Cigdem Karal dedi ki:

    Hey Allah ım. Zeki kadınsın vesselam.

    Sihir bulmuş anne Çiğdem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim