Royal icing tarifi

Annekaz
23 Kasım 2013
5 Yorum

Koyu kıvamlı bir royal icing ile kurabiyelerin üzerine resimler çizebilir pasta üzerlerine çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Ben royal icingde çiğ yumurta kullanamıyorum o yüzden tarifi mereng ile hazırlıyorum.

Koyu kıvamlı royal icing

ezilmiş toz haline getirilmiş 4- 5 yemek kaşığı mereng – beze
4-5 kaşık sıcak su
1.5 bardak kaliteli pudra şekeri
toz merenge su kaşık kaşık katılarak ezilir üzerine elenmiş pudra şekeri kaşık kaşık katılarak çırpılır ve koyu kıvamlı bir royal icing elde edilmiş olur. Bu tarifi ağzı kapalı olarak buzdolabında bekletebilir ve ya uzun süreli kullanımda dondurarak saklayabilirsiniz.

Daha akıcı kıvamlar için tabi ki su miktarı çoğaltılmalı…

Notlar: Royal icing çabuk kuruyan bir süsleme çeşididir. Özellikle ince uçlu duylar kullanılır. Duyları kullanırken bir bardağın içine kağıt peçeteyi ıslatıp koyarsanız. Duyun ucundaki icing kreması kurumadan kurabiyelerinizi süsleyebilirsiniz..
İcing ile kurabiye süslemek çok zevkli ama göründüğü kadar kolay değildir. Tecrübe edinmek lazım. Ben bir kaç tane üst seviye royal icig ile süslenmiş kurabiye fotoğrafı ekliyorum..
Galeriyi inceleyerek royal icing ile süslenmiş kurabiye örnekleri görebilirsiniz..
Bunu da seversin  Kurutulmuş ananas ile kek süsleme
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. Pasta ofisi dedi ki:

  Merhaba Anne Kaz tarifinizde bahsettiğiniz
  mereng- beze bu yumurta akı tozumu yoksa bildiğimiz beze mi?Siz pratik bir insansınız beze olabileceğini düşünüyorum pişmiş olması yumurta beyazının çiğ kullanılma riskinide ortadan kaldırır ama tekrar teyid ettirmek istedim. Ellerinize emeğinize sağlık.Sevgiyle…

 2. Anne Kaz dedi ki:

  hayır bildiğimiz bezenin ufalanmış toz haline getirilmiş hali kendi yaptığınız da olur. Dediğiniz gibi beze yumurta çiğ tüketilmesin diye uygulanan bir şey ama toz beze ile icing çok daha güzel oluyor aslında bu tarif biraz yumuşak bile sayılır içine bir çay kaşığı bal ya da glikoz ve miktarı artırılmış çok iyi kalite pudra şekeri ile koyu kıvamlı icingler de mümkün :) birde en az 10 dakika çırpılması gerek

 3. Pasta ofisi dedi ki:

  Çok teşekkür ederim deneyeceğim.Kolay gelsin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim