Çocuklar için yüze tam oturan maske dikimi – Maske kalıbı & Video

Annekaz
24 Nisan 2020
Yorum Yok

Korona virüsü  nedeniyle maske kullanımı mecburi,  uzmanlar 2 yıl daha maske kullanılmasını tavsiye ediyor yani 2022 yılına kadar maskesiz dışarı çıkmamanız gerek. Çocuklar için evde maske diktim, çocuklara maske nasıl dikilir, çocuk maskesi  kalıbı nasıl  hazırlanır elimden geldiği kadar videomda anlatmaya çalıştım.

ÇOCUKLAR VE BÜYÜKLER İÇİN MASKE NASIL DİKİLİR?

Çocuklar ya da büyükler için 3 katlı cepli bir maske nasıl dikilir youtube kanalımda anlatmaya çalıştım. Öncelikle  bu maskeleri dikmek için yarım metre kumaş  bile yeterli yoksa eski bir gömleğin arka ve yan taraflarında da maske dikebilirsiniz. Pamuklu çok kalın olmayan bir kumaş olması yeterli. Maske dikmek için gerekli malzemeler

Kumaş  desenli de olabilir  yarım metre den iki  – 3 çift  maske çıkıyor

Beyaz tülbent kumalı ya da beyaz pamuklu bir kumaş

30 cm lastik

ÇOCUK KALIBI MASKESİ KALIBI

MASKE KALIBI

MASKE KALIBI

 

Maske kalıbı ölçüleri 11 cm * 12,5 cm bir dikdörtgen çizip fotoğraftaki kenar ölçülerinden işaretleyip o noktalardan çizip kesip elle hafif yumuşatıp kesiyoruz videoda anlattım.

Kalıbı kesin mümkünse hafif kartonumsu bir kağıt olsun ki dayanıklı olsun. Tek kalıptan bir maske için 6 adet gerekiyor ben ikisini desenli içe gelecek olan tarafı beyaz pamuklu kumaştan seçtim. Kalıpları kesim yüzün ortasına gelecek yerlerden dikiyoruz. Beyaz ağız kısmına gelecek yerin kenarlarından kesip küçültüyoruz. Kenarlarını kıvırıp dikiyoruz.

Desenli kısımları videoda anlatığım gibi içi içe geçirip alt ve üstten dikiyoruz çevirip kenarlarını dikiyoruz. 60 cm lastiği kenarlarından geçirip düğüm atıyoruz ve  kumaş maskemiz hazır hem çok kolay hem de benim diktiğim maskeler arasında yüze en oturup en kullanışlı olanı. Kumaş maske dikmek  konusunda sorularınız olursa bana yazın.

 

 

 

Bunu da seversin  Şarjlı diş fırçası ile normal diş fırçası arasındaki farklar neler?

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim