Kalıpsız siperli maske nasıl dikilir?

Annekaz
1 Mayıs 2020
Yorum Yok

Koronavirüs nedeniyle maskenin önemi malum artık. Evde maske dikmek ise çok kolay. Siperli maske dikmek isteyenler için harika bir yöntem buldum. Bu maske tarifinde ölçü kalıp yok sadece tabakla kesilen maske ve üzerine dikilen şeffaf bir siperlik var dikiş makinesi gerekmeyen bu maske dikimi dersi  bebek oyuncağı.

Kalıpsız siperli cerrahi maske nasıl dikilir?

Öncelikle kalıpsız da olsa maske dikmek için kumaşa ihtiyacınız var. Siperlik için ise şeffaf ve sert  plastik bir parçaya ihtiyacınız var. Kola parçası da olur ama dikmekte zorlanırsınız, dosya kapağı gibi bir şey de olabilir. Kumaşınızın üzerine servis tabağını koyun. Kesin ve ikiye katlayıp dikin. İki maskeyi de dikip birbirinin üzerine oturtun ve iki kenarından lastiklerle beraber dikin. Şeffaf parçayı videodaki kesip maskenin burun kısmına gelen tarafa oturdun ve dikin. Bu maskeyi dikerken dikiş makinesine ihtiyacınız olmayacak. Daha fazla siperli maskeye ihtiyacınız olursa tabi ki dikiş makinesi şart. Burada kumaş yerine tela bir  pazar çantası kullanılmış. Böyle bir kumaş seçimi de yapabilirsiniz.

Bunu da seversin  Sütyen ölçünüzü biliyor musunuz?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim