Çocuklara kalem tutma nasıl öğretilir?

Annekaz
17 Şubat 2021
Yorum Yok

Çocukları kalemle kağıtla ne kadar erken tanıştırırsanız o kadar iyidir. Eğiti ailede başlar  merhametli, saygılı , sevgi dolu bir çocuk yetiştirmek her türlü eğitimden daha önemlidir. Diğer yandan siz doğru şekilde kalem tutuyorsanız büyük ihtimal çocuğunuz da İlkokula başladığı zaman doğru şekilde kalem  tutacaktır.

ÇOCUKLARA KALEM TUTMAK  NASIL ÖĞRETİLİR

Doğru şekilde kalem tutmak sanıldığından daha önemli, düzgün yazı yazabilmek, yazarken çabucak yorulmamak ve harfleri doğru şekilde çıkarabilmek için doğru kalem tutmak şart. Yazdıklarını kendisinin ve başkalarının okuyacağını da tabi unutmamak lazım :)

Çocuklara ilk başlarda ince bir kalemi kağıda paralel şekilde tutturmak zor olabilir Kalem tutmak ile ilgili zorluk çekiyorsanız sadece 1 mandaldan destek alabilirsiniz. Tiktok da  gördüğüm bu video eminim işinize yarayacaktır.

@.itsamaddoglifeA quick hack for all the parents and teachers out there! #teacherhack #parenthack #lifehack #kindergarten #teachersoftiktok #fyp #foryou♬ Taste It – Ikson

Bu arada annekaz.com da okul öncesi eğitim içeriklerine mutlaka bir göz atın.

Bunu da seversin  Çocuklara nasıl iyi örnek olunur?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim