Çocuklara Kitaplar..

Annekaz
31 Ocak 2008
2 Yorum

sevgili perili köşk’ün blogunda yayınladığı tatil geldi hoş geldi konusunda sömestir tatilinde çocuklarımızın okuyabileceği kitaplara değinmiş ve benide konu ile ilgili sobelemiş durumda..

Yazmak istediğim bir konuydu isabet oldu.Özellikle kızlarım tam birer kitap kurdu aldığımız gün bitirene kadar bırakmıyorlar. Ben onların memnuniyeti yönünde önce bir kaç tane okudukları kitabı tavsiye edeceğim..

Dizi: Masal Hazinesi (4+yaş)
400 sayfa, 15.5 x 22.0 cm, Resimli, İthal Kağıt, İlk Baskı Tarihi: 2006-Şubat
1.Baskı 11.00 YTL

Çocuklar model alarak, örnekleme ile öğrenirler. Masal içindeki figürler, mesajlar, çocuğun öğrenme yaşantısında önemlidir. Özellikle mesaj içeren-eğitici değer taşıyan masallar gelişimi olumlu yönde destekler. Aile-çocuk iletişimini geliştirmeyi kolaylaştırır. Masallar, dil gelişimi, bilişsel gelişim, duygusal ve sosyal gelişimi desteklediği gibi, çocuğun hayal gücünü ve üretkenliğini geliştirir. Evrensel değerlerin kuşaklara taşınması, çocuğun iyi-kötü, doğru-yanlış kavramlarını öğrenmesi ve soyut kavramların gelişmesi açısından faydalıdır. Timaş Yayınevi’ni, bu amaçlara uygun bir eser hazırladığı için kutlarım. Uzman Psikolog Aynur Sayım / Memory Center Neropsikoloji Merkezi

4 yaş ve üstü denilmiş ama hem 7 hemde 9 yaşındaki kızlarıma diyerek aldım çok beğendiler içinde kısa masallar var resimleri renkli değil 400 sayfa ama kalın kağıda basılmadığı için hafif bir kitap


Küçücük Kalbimi Kime Vereyim?

Yine Timaş yayınlarından küçük kızımın ayıla bayıla okuduğu içindeki resimleri harika olan derleme bir kitap.

(Kızlar anneannelerine götürdükleri için resmini çekemedim malesef internettende bulamadım)

Buradan aynı isimli hikayeyi okuyabilirler..

İçinde pek çok hikaye var Hepsi İranlı yada doğulu yazarlardan oluşmuş muhteşem bir derleme üstelik 2 liraya almıştım.Baskısı ve içindeki resimleri çok ilgi çekici kesinlikle tavsiye ederim..

,anne ile birlikte okunup, beraberce ağlanıldıktan yıllar sonra, küçük bir kız çocuğunun annesi olarak bu küçük kız ile birlikte okunulduğunda da duyguları sele dönüştürmeyi başarabilen ender kitaplardan biridir “küçük kara balık”. yılların ardından bir kez daha okuyunca yıllar önce ağladığınız şey ile şu anda ağlamakta olduğunuz şeyin aynı şey olduğunu da aynı hüznü duyarak hissedersiniz.

Ekşi’de böyle bir yorum gelmiş okumayan yoktur herhalde,29 yaşında öldürüldüğü sanılan yine İranlı bir yazara ait kitap pek çok ödül kazanmıştır.

Bunu da seversin  Sitemdeki problem...!

Üstteki kitaplar tatil döneminden kısa bir süre önce alınan ve şimdi dönüşümlü olarak okunmakta olan kitaplar ….Birde ders kitapları var tabiki…piyasada pek çok bu tür kitap var öğretmenlerinin tavsiye ettiği ‘akıllı kitap’ matematik serisinden 2. sınıf ve 4. sınıf olanları aldık..kalan zamanlarında test ve alıştırma yaparak vakitlerini değerlendiriyorlar.. umarım klasik önerilerim yardımcı olmuştur..

Tabiki hep oku hep oku olmaz o yüzden bir kaç tanede çocuklar için el sanatları linki vermek isterim..

Balondan Hayvanlar,köpek, Zürefa, Fil

Tuvalet kağıdı rulosundan koyun

Burada da eğlenceli el sanatları videoları var.. Yan taraftaki “choose a chanel” kısmındaki kategorilerden daha ayrıntılı gezilebilir..

Burada da basit kaneviçeler var bir çocuk eğitimcisinden duymuştum kaneviçe dikkat toplamayı artırıyormuş erkek kız faydalı bir el işi demişti minik sevimli örnekler mevcut..

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
 1. PERİLİ KÖŞK dedi ki:

  merhaba ,Anne Kaz’ım epeydir yoktum,önce 3-4 gün boyunca internet bağlantımız yoktu,sonra kısa süreli bir Ankara yolculuğumuz vardı,seninle tanışmayı çok istememe rağmen
  zamanımız çok kısıtlı olduğundan haber veremedim…:)
  umarım yaz tatili ya da daha önce siz buralara gelirsiniz belki…
  bu arada mektup gibi oldu..:)
  tatilde bir ara girdim bloğuna net kafeden ,ama kitap sobesini bulana dek kapatmak zorunda kaldım…
  bu arada çok enteresan,timaş yayınlarından küçücük kalbimi kime vereyim bu tatil de aldığımız kitaplardan biri,masal parkını da son anda bırakıp başka bir şeyler almıştık…
  hoşcakal ,
  o kadar çok yeni yazı eklemişsin ki bir gece sabahlamam gerekecek okumam için…
  sevgiler…..

 2. Anne Kaz dedi ki:

  tatili değerlendirmeniz çok iyi olmuş evde tıkıldık biz..bu yazyı yazdıktan sonra bi masal parkı daha aldık boyuna alıyoruz büyük kızım kitap ev evi yayıncı araştırıyor kendi kitabını yayınlayacakmış :))görüşürüz daha sevgiler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim