Çocuklarla kağıt aktiviteleri – Deniz anası

Annekaz
15 Temmuz 2014
Yorum Yok

Çocuklarla yaz aktivitesi yapmak aslında sandığınızdan çok daha kolay. Çocuklarla yapacağınız her oyun her el işi ileride size karnelerde başarı olarak dönecektir buna kesinlikle inanıyorum. İlla her gün çocuklar yeni bir sayı yeni bir kelime öğrenmek zorunda değiller ama hayallerini ufuklarını açacak her kapı onlara sonsuz kapı daha açacaktır. Çocuklarınıza dikiş dikmeyi örgü örmeyi kağıt kesmeyi düğüm atmayı bunları yaparken eğlenmeyi öğretin. Kız ya da erkek fark etmez erken dönemde kazanılan beceriler beyin gelişimlerini de sağlıyor.

Bahçeli bir evde oturmuyor olabilirsiniz çalışıyor da olabilirsiniz ama çocuğunuzla geçirdiğiniz bir yarım saat bile bütün olumsuzlukları silebilir. Mesela böyle tuvalet kağıdı rulosundan deniz anaları yapabilirsiniz.. Bunun için size bir mir bir tuvalet kağıdının rulosu makas yapıştırıcı iplik ve delgeç gerekiyor. Önce rulonun bir tarafını dört yerinden kesin eşit olsun katlayarak yapıştırın ve bir tarafını böylece bardak gibi kapatın diğer tarafına delikler açın ve boyayın. İstediğiniz şekilde gözler burun ağız vs  çizin mesela onlara isim koyun, deliklerine iplikleri kesip takın kapalı olan tarafına da bir ip geçirip pencere önüne ya da rüzgar alan bir yere asın.. İşte deniz anaları hazır ya da siz ne isim verirseniz.. Çocuklar bu çalışmayı çok sevecektir.

tuvalet-kağıdı-ile-ahtopot

kidsactivitiesblog.com

 

Bunu da seversin  Annesinin kazağından kızına elbise
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim