Çocuklarla Evde yapılacak aktiviteler : Kağıt tabaktan çiçekler

Annekaz
21 Nisan 2020
Yorum Yok

Çocuklarla evde vakit geçirmek her zaman kolay değildir. Boyamalar, oyuncaklar, masal saatleri, tablette oyunlar derken bir noktada gelip tıkanıyoruz güzel bir  etkinlik programınız varsa bile aksaklıklar olabiliyor özellikle sokağa çıkma yasağı günlerinde çocuklarınızla güzel bir etkinlik arıyorsanız Kağıt tabaktan çiçekler oldukça  oyalayıcı ve eğlenceli bir çocuk aktivitesi

 

KAĞIT TABAKTAN ÇİÇEKLER NASIL YAPILIR?

Bahar ayının gelmesi  doğanın canlanması çocuklar için harika gelişim fırsatı her anın değerli olduğu bu zamanlarda Korona nedeniyle eve kapanmak oldukça can sıkıcı. Baharı dışarı çıkıp doyasıya yaşayamasak da çocuklara anlatabiliriz hatta harika bahar etkinlikleri yapabiliriz. Kağıt çiçekler de bahar ayı için harika bir ev etkinliği.

Gerekli malzemeler

Kağıt tabaklar

Boyalar

Çift taraflı ban ya da yapıştırıcı

Makas

Yapılışı

Önce kağıt tabakları boyayın. Sulu boya ya da akrilik hatta pastel nasıl boyalarınız varsa. Sonra Büyük çiçek olarak bir adet kesin sonra içine daha farklı bir  şekilde ama daha küçük başka bi çiçek kesin. Kurallara çok da dikkat etmeye gerek yok 5 yapraklı bir çiçek, ya da sivri yapraklı bir çiçek bir papatya ya da bir gelincik  nasıl isterseniz.

Büyük çiçeğin ortasına küçük bir parça çift taraflı bant yapıştırın ve üzerine  küçük çiçeği yapıştırın. İşte size harika ve kocaman bahar çiçekleri. İsterseniz artan parçalardan arılar kelebekler bile yapabilirsiniz. Sonra bu kağıt çiçekleri  çift taraflı bant ile duvara yapıştırın ve  önünde fotoğraf çekip sosyal medyadan yayınlayın.

Bahar her zaman gelecektir. Zaman mevsimler hastalıklar gelip geçer önemli olan şuanda hep beraber olmak ve anın tadını çıkarmaktır. Korona nedeniyle zor zamanlar geçiriyoruz. Çocuklar için bu dönemi kolaylaştırmak ve normalleştirmek adına beraber vakit geçirmek önemli ama çok da abartmamak gerek. Çocukları boğarcasına eğitici etkinlik yapacağız diye günde bir kaç kere daraltmak yerine onları hayatın akışına bırakın. Yatağını toplamak, sizinle kahvaltı hazırlamak yemek yapımına yardım etmek de oldukça etkili aktivitelerdir ve bunlar alışkanlık haline getirilirse hayatında ona kazanç olarak geri döner. Günde bir planlı eğitici bir aktivite günde bir kaç saat oyun  kitap okuma ve işleri bana kalırsa oldukça etkili vakit geçirme planı olabilir. Tabi bu çiçekler de öyle

Bunu da seversin  Bardak süsleme sanatı: Ebru desenli cam bardaklar

Kaynak: handmadecharlotte.com

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.