Çubuk Turşu Festivali’nden

Annekaz
26 Eylül 2009
1 Yorum
 
 

 
 Dün Turşu Festivalindeydik, Çubuk bize çok yakın değil ama söz konusu çeşit çeşit turşular ve Yusuf Güney olunca mesai çıkışı yollara düştük. Gündüz ne tür etkinlikler oldu bilmiyorum ama biz sadece gezdik bol bol turşu tattık, takı standlarını gezdik, doğal ürünler aldık.
Çok kalabalıktı dirsek dirseğe standlar gezilince fotoğraflaması zor oldu acılı ezme, salatalık turşusu, lahana havuç turşusu, pancar turşusu, fasülye turşusu satın aldık. Bunun yanı sıra adını bilmediğim bu iri cins fasülyeden aldım. Tabi çok değişik turşular vardı yumurta turşuları bamya turşuları kozalak turşuları armut üzüm mantar elma alıç karpuz  vs vs aklınıza ne gelirse insan denemeye çekiniyor. Sonra sanıyorum Çubuk imalı olan tavuk pastırmasından sırf denemek için aldım, kırmızı et kadar olmasa da güzel bir tadı var.
Beypazarı gümüş ve telkari işleri harikaydı, yukarıda görüldüğü gibi fotoğrafladım ama çok kalabalıktı net fotoğraf çekmek o ortamda biraz zordu..Bi kaç değişik takı aldım..
Neyse, akşam Yusuf Güney konserini de dinleyip döndük, kızlar Güney’i çok seviyordu canlı canlı gördüler şarkılarını dinlediler, pek mutlu oldular. Doğrusu sesi ve kendisi televizyonda göründüğünden çok daha hoş ve mütavazi zaten konser alanı tıklım tıklımdı maşallah genç kızlar coşmuştu. Çiğdem Tunç çocuğu övdükçe o utandı :D
Bugün festivalde son gün turşu severler bu fırsatı kaçırmasın derim..
Bunu da seversin  Fırınsız Kurabiye Nasıl Pişirilir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. iffetin günlüğü dedi ki:

    başlığı çabuk turşu diye okumuşum.festivali nasıl oluyor acaba dedim..
    kozalak turşusu ilginçmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim