Diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır?

Melike
30 Eylül 2018
Yorum Yok

Diş macunu ile hamilelik testi  nasıl yapılır? Yakınlarda bir eczane olmayabilir, dışarı çıkmak için enerjiniz ya da paranız olmayabilir hamilelik testine  para vermek istemeyebilirsiniz bu durumda Diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır? buyurun anlatayım..

Diş macunu ile hamilelik testi

Hamilelik testi idrardaki  HCG hormonunun yüksekliği ile anlaşılır  en iyi sonuç sabah idrarı ile belli olur. Daha doğrusu en net sonuç sabah idrarından çıkar. Diş macunu ile hamilelik testi için malzemeler çok kolay.

1 çay kaşığı beyaz ve renksiz sade diş macunu

Temiz iki plastik ya da kağıt kullan at bardak

Karıştırmak için bir kürdan ya da  plastik kaşık

Sabır :)

Yapılışı

Önce küçük bir uyarı: Mutlaka kaplar temiz olmalı ve diş macunu renksiz ve mutlaka klasik bir diş macunu olmalı:

Sabah ilk idrarınızı küçük bir bardağa yapın,  diğer kabın içine 1 çay kaşığı diş macununu diğer kaba alın, macunun üzerine  bir kaç  kaşık kadar idrarı koyun ve karıştırın.

Sonuç: İdrar ve diş  macunu karışımı köpürürse  yaptığınız hamilelik testi pozitif demektir yani hamilesiniz. Renk değişimi olursa ya da hiç köpürmezse ya da hiç bir değişiklik olmazsa sonuç negatif yani hamile değilsiniz demektir.

Bu test yüzde 85 doğru sonuç verir, en doğru hamilelik testi için mutlaka bir sağlık kuruluna başvurun.

Evde hamilelik testi yapmanın pek çok yolu var ama bu sanıyorum en basit ve kesin sonuca yakın bir tahmin veren test diyebilirim. Evde hamilelik testi ile ilgili diğer bir konuyu okumak için tık tık…

 

Bunu da seversin  Doğum yapılacak hastane seçerken nelere dikkat edilmeli?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.