Doğru korse nasıl seçilir?

Annekaz
8 Kasım 2014
Yorum Yok

Korse ufak tefek kusurları harika saklar sadece kilo fazlalığı için değil sarkmalar ya da deforme olan vücut hatları için de kullanılıyor iyi korseler gerçekten  biraz tuzlu ama doğru korseyi bulursanız paradan kaçmayın ucuza kalitesiz korse almayın derim paranız boşa gider. Gelelim hangi sorunlu bölgeye hangi vücut tipine göre nasıl korse seçilir?

armut

Armut tipi vücutlarda kalçaları biraz toparlamak lazım tabi istiyorsanız bacakları da saran bir korse size iyi gelecektir. En çok kullanılan korse tipi budur karın kalça ve baldırları toplar elbiselerde muhteşem durur..Yüksek bellisinden alabilirsiniz.

diktörtgen

 

 

Diktörtgen vücutlar genelde atletik yapılı insanlardır. Bel ve popo kısımları için desteğe ihtiyaçları vardır. Bel inceltmek için yarım mayo tipi bir korse ya da sadece bel korsesi yeterli olabilir popo için dolgulu külot! Dolgulu külotları hafife almayın sarkan bir poponuz varsa ya da hiç poponuz yoksa etek ve kotlarla harika duran bu dolgulu külotları kullanabilirsiniz..

elma

Türk kadınlarında elma tipi vücut çok yaygın göbek kalça üstleri ve midedeki fazlalıklar için ideal siyah olan korse ile harika sonuçlar alırsınız ama kilonuz fazlaysa göğüs altına kadar çıkan korse size uygun olmayabilir.

kum-saati

 

Kum saati vücut pek çok kadının hayali ama bel ile kalçalar arasında dengesizlik varsa elbise giyerken açık renk olan elbise korseyi diğer kıyafetler için tam boy bir body korse gerekiyor.

ÜÇGEN

 

Kilosu çok fazla olmayıp kalçası dar olanlar için denge sağlaması için dolgulu külot kullanılabilir. Bu tip külotların hafif göbek için korseli olanları da var..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim