Vücut tipine göre Jean seçimi?

Annekaz
29 Mart 2012
Yorum Yok

Düz popolular için öneri

Yaz Kış jean pantolon giyiyoruz peki doğru giyiyor muyuz? Jean basit bir pantolon gibi görünse de altına üstüne giydiğiniz ve kıyafetlerle bambaşka ortamlara uyum sağlayabiliyor, bu konuda pek iyi değilim en son aldığım jean tam bir facia ve dolapta duruyor.. Benim boyumdaki ve kilomdaki birisi için buz mavisi jean berbat bir seçimdi.

İlk önce vücut tipinizi bilmeniz gerekiyor elma, armut, tıknaz, ‘poposuz’  *buradaki poposuz kavramı kalçasının dümdüz görünümü olanlar için geçerli..ben malesef bir elmayım. Bakalım hangi vücut tipine hangi jean kiloları saklayıp daha fit ve şık görünmemizi sağlıyormuş..

Düz Popo: Sırt ve kalça kısmına kilo alan hanımların genel sorunu; öncelikle uzun bel bir pantolon tercih edilmeli popoyu biraz kaldırmak için yüksek topuk ayakkabılar tercih edilebilir üzerine kullanılacak bluz ince ve hafif dökümlü olmalı birbirine yakın bluz ve jean renklerinden kaçınmalısınız. Seçeceğiniz jeande hemen diz altından genişleyen modellerden uzak durun. Kilo alıp verdiyseniz ve düz popo problemi canınızı sıkıyorsa popo kaldırıcı iç çamaşırları ve korseler de sorunu biraz da olsa azaltır ayrıca Türkiye de yeni yeni ‘popo implantlı’ iç çamaşırları da satılıyor..

Tıknaz Vücut: Bacaklarınız kalın ve kısaysa açık renk ve düşük bel pantolonlardan uzak durun. Seçeceğiniz jean pantolon paçası yüksek topuk giydiğinizde topuklara kadar örten,yüksek bel, koyu renk ve ince kumaştan yapılmış olmalı. Bol paçalar her bacak boyunu kısaltır, yine üzerine seçeceğiniz kıyafet düz bir gömlek ya da tişört yerine etek kısmı kısmı lastikli ince kumaştan yapılmış bir bluz olabilir. Eğer uzun hırka ve yelekleri seviyorsanız tek renk uzun ince bir hırka da günlük giyimde böyle bir jeani tamamalar..

Bunu da seversin  Ugg botlar nasıl temizlenir?

Elma tipi vücut: Kiloların göbek ve bel çevresinde toplanan hanımlar yine yüksek bel ve koyu renk jeanleri tercih etmeliler, body ve dar tişörtler bizlere uygun değil, boyunuz çok kısa değilse paça tercihi çok kısıtlayıcı değil ama bol paçaların boyu her zaman biraz daha kısa gösterdiğini unutmamalı çok dar boru paçalar da alt ve üst dengesini bozduğu için en iyisi klasik paça jeanler tercih edilmeli. Bu tür kiloya sahip olan hanımlar kısa blazer ceketlerle şık görünebilir…

Armut Tipi Vücut: Kalçaların geniş olan hanımlar biraz daha yüksek belli jeanleri tercih etmeliler çok fazla elastik yapısı olan jeanler yerine daha klasik hatta kendinden dokuma çizgili kumaşları tercih edebilirler kalça genişliğini daha az göstermek için babet gibi dümdüz ayakkabılar yerine topuklu ayakkabılar ve uzun paçalar tercih edilmeli. Burada yine şifon tarzda bir gömlek tercih edilmiş..

dailymail.co.uk

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.