Dondurma çubuğundan bilezik

Annekaz
14 Ağustos 2011
2 Yorum


Bu bilezikleri görenlerin dondurma çubuğundan yapıldığını tahmin etmesi çok zor. Aslında teknik basit ağaç dondurma çubukları ıslatılır bükülebilir hale gelince bir bardağın içine oturtulur ve kurutulur. Daha sonra boyanıp renk renk takılır ama bana kalsa boyanmamış ağaç hali daha güzel. Ayrıca eldeki malzemeyi değerlendirme ve geri dönüşüm bilinci için çocuklarla yapılacak muhteşem bir el sanatı örneği. Üzeri böyle boyanabilir taşlar yapıştırılabilir hatta biraz ağaç tutkalı ile üzerine çizgi kahraman kağıtları transfer edilebilir. Mesela şu ara şirinler moda erkekler için ben10 gibi..Ne dersiniz yaz günleri için harika bir masa başı aktivitesi değil mi:) nasıl yapıldığı bir tık ötede

Bunu da seversin  Çiçek yapma setleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Pratik Anne dedi ki:

    Super fikir. hemen yapilacaklar listesine eklendi.

  2. Pratik Anne dedi ki:

    Denedim ama benim evdeki dondurma cubuklari ile olmadi. Kadinin aldigi gibi daha ince ama uzun birsey almak lazim. Kivirinca butun kiymik kiymik oldu. Ayrica kisa kaldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim