Karpuzlu dondurma nasıl yapılır?

Annekaz
6 Ağustos 2019
Yorum Yok

Karpuzu doğal olarak tüketmeyi severiz. Hele ki sıcak yaz günlerinde ara öğünlerde, yemeğin ardından yada piknik havasında yemek yemek istediğimizde karpuz en popüler meyvedir.

Karpuz Dondurma

Karpuzu bir başka tüketme şeklide aşırı şekerli içecekler ve aşırı şekerli dondurmalar yerine doğal hali ile karpuzu kullanabilmemizdir.Çocuklar her dondurma istediklerinde süt tozundan yapılmış ve şekeri bol olan dondurmaları yedirmek istemeyiz ama bazende ısrarcı çocuklarımız sebebi ile buna göz yumarız. Bu tarif ile karpuzu dondurma şekline getirmenize gerek yok. Küçük dilimleri buzlukta dondurup çocukların bu şekilde tüketmelerini sağlayabilirsiniz. Yada şekilli kaplara hindistan cevizi badem ceviz karpuzu blenderdan geçirerek hazırladığınız karışımı dökerek dondurma şekline getirebilirsiniz. İçine katmak istedikleriniz tamamen size kalmış. Hatta bana göre limon ve karpuz suyu çok yakışıyor.. Afiyet olsun

Bunu da seversin  İlginç Çerçeveler..
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.