Dukan Diyetim 1. Hafta sonuçları

Annekaz
12 Temmuz 2012
1 Yorum

İkinci kez denediğim( ilk denemede 63 kiloda başlayıp 7 kilo verip bırakmıştım)  ve bu sefer çok kararlı olduğum Dukan Diyeti nin bu gün ilk haftasını bitirdim. Dukan Diyeti kitabını okumuştum zaten bana kurallar ve disiplin lazım her şeyden azar azar yiyerek kilo vermek bana göre değil denedim.. Mesela az makarna benim için söz konusu değil olmuyor… Ya hiç ya hep :)

Bu doğrultuda Dukan bana en mantıklı ve sağlıklı gelen seçim oldu. Dukan Diyetine 5 Temmuz 2012 de başladım bugün 12 Temmuz başladığımda 59.6 kiloydum bugün 57.6 yani 3 günlük atak evresi ve devam eden 4 gün seyir evresinde kilo kaybı 2 kg oldu.

Biliyorum İlk önce hızlı kilo veriliyor giden su oluyor falan.. doğrudur katılıyorum eksiye düşmem gereken en az kilo daha var. Hedefim 52 ama 50 de beni çok mutlu eder. Dukan Diyeti’nin bütün kurallarına uydum kaçamak olarak hafta sonu havuza gittiğimiz yediğim hamburger oldu ( başka seçenek yoktu ya tost ya hamburger ya da meyve yiyecektim içeri yiyecek alınmıyor)

8 kiloyu 2 aylık bir seyir evresi  ile vermeyi planlıyorum güçlendirme ve koruma daha sonra gelecek  günlük spor hareketlerimi mutlaka yapıyorum günde 2-3 fincan yeşil çay ve bol su içiyorum. Ben Dukan Diyetini 2 gün saf protein + 1 gün Sebze protein şeklinde planladım. light süt ya da yoğurt ve ya peynir kullanmıyorum yarım yağlı süt, kaymaksız yoğurt, ve az yağlı peynir ve tabiki lor tüketiyorum. Yumurta ve tavuk  vazgeçilmez bunun yanı sıra tavuk ciğeri ki çok ucuz ve zengin bir protein kaynağı sebze günlerinde bol çiğ yeşillik ve az yağ ile hazırlanmış sebze yemeği tüketiyorum. Bazen de kırmızı et olarak kıymalı yumurta ve köfte.. Bunlar dışında yulaf kepeği ve tatlandırıcı çok az da olsa kullanıyorum öğlenleri mutlaka sıcak süt içiyorum bu bağırsaklarımı çalıştırıyor :)) Hepsi bu bakalım umarım 8 yazı sonra istediğim sağlıklı kilomda olurum..

Bunu da seversin  Dukan detox nedir nasıl yapılır?

Not: Bu sayfalarda yazılan Dukan Diyeti ile ilgili yazılar kişisel deneyimlerden ibarettir. Tavsiye niteliği taşımaz. Diyet yapmadan önce doktorunuza danışınız..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. şenay dedi ki:

    mrb dukan diyetinde şekersiz gazsız uludağ limonata uygun mu acaba günde bir bardak içilse…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.